404 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ZÜLFÜ TOLGA AĞAR AKPINAR MAHALLESİ ZİYARET
ZÜLFÜ TOLGA AĞAR AKPINAR MAHALLESİ ZİYARET
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. 
 
Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, Elazığ merkez 1. Harput Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti. Esnafların ve vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılanan Ağar, vatandaşlarla sohbet edip, sorunları dinledi. Vatandaşlar, 24 Haziran seçimlerinde Zülfü Tolga Ağar’a başarı temennisinde bulundu. 
 
Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar, daha sonra Elazığ Belediye Başkanları Derneği’ne geldi. Dernek yönetimi tarafından karşılanan Ağar, geçmiş dönemlerde Elazığ’a hizmet eden belediye başkanları ile Elazığ’ı daha ileri noktalara taşımak için fikir alışverişinde bulundu. Belediye Başkanları ise Milletvekili Adayı Zülfü Tolga Ağar’a olan güvenlerini belirterek, seçimlerde başarı dilediler. Ağar, ardından Emek Taksi durağını ziyaret ederek, şoförlerle biraraya geldi. 
 
Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, iftar programında ise Mollakendi halkı ile buluştu. Ağar, Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından Ahmet Aytar Meydanı’nda verilen iftar davetine de katılarak Federasyon yöneticileri ve vatandaşlarla kucaklaştı. 
 
AKPINAR MAHALLESİNDE COŞKULU KARŞILAMA
Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, teravih namazının ardından Akpınar Mahallesi’ni ziyaret ederek, mahalle meydanında vatandaşlarla biraraya geldi. Burada konuşan Zülfü Tolga Ağar, 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakına ve AK Parti’ye destek istedi. 
 
Ağar, şöyle konuştu: “Elazığ’da 16 senelik AK Parti iktidarına vermiş olduğum haklı bir destek var. Türkiye gerçekten hayal edilemeyecek bir noktaya geldi. Eskiden bizim bulunduğumuz coğrafyada bulunduğumuz konum itibariyle, geçiş yollarında olmamız sebebiyle maalesef kontrol edilen bir konumdaydık. Halbuki bizim en büyük özelliğimiz özgür olabilmemiz. Kimseye bağımlı kalamamamız. Bizim bütün derdimiz buydu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bizim hayatlarımızı garanti altığına alacağı konu; kararların hızlı bir şekilde verilebileceği vesayet ortamının tamamen ortadan kalkmış olduğu, kimseye bağımlı kalmadan yaşayabileceğimiz, kimsenin buyruğu altına girmememizin garantisini sağlayacak olan sistem budur. Ben şer ittifakları, dış güçler laflarını kullanmayı pek sevmem. Ama  ortada da bir gerçek var. Hakikaten ülkemiz üzerinde oynanan, bu ülkenin etrafındaki ülkelere oynanan oyunların hepimiz farkındayız. İnsanlar evlerinden oldu, aşlarından oldu. Bizler öyle ülkeler değiliz. Bizler kolayca bölünecek insanlar değiliz. Bizi bölgmeye çalışmak başka ülkeleri bölmeye benzemez. Ama bunun sağlanması için de güçlü bir hükümet, güçlü bir devlet yapısının var olması gerek.
 
Benim sizden ricam bizlere güvenin. Bu ülkenin birliğinin, beraberliğinin korunması için, en önemlisi bizlerin huzurlu olabilmesi için sisteme geçiş yapmamız gerek. Etrafımızda bu sistemle yürütülen ülkeler ekonomik atılımlarını çok daha önceden yapmışlardı. Bazı ülkelerin doğal kaynaklar var ama bu kaynakların hepsinin ülkemizde olduğunu biz de biliyoruz. 5 sene sonra bu doğal kaynakları kullanmaya başlayacağımızı herkes biliyor. Bu sebepten dolayı bizim bağımsız kalmamız gerek. Birlik olmamız gerek, kardeşçe yaşamamız gerek. Bu sistemin en büyük özelliği, bizi bir tutacak olmasıdır. Bu yüzden sizden rica ediyorum Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne desteğinizi verin. Anakara ile olan bağı sağlam kurmamıza yardımcı olun. Önemli olan iktidardan uzak kalmamaktır. 5 milletvekili ile beraber Ankara’ya gitmemiz bizim için çok önemlidir. Milletvekili Elazığ ile Ankara arasında bir kablodur. Bu kablonun üstünde farklı renkler olabilir. Ama şuna inanının hepsi değerli arkadaşlardır. Ben kendime açıkçası çok güveniyorum. Ben size çok hizmet edeceğim. Ne yapmam gerektiğini biliyorum. Bu sistemin en büyük faydası olan kalkınma atağı Türkiye’nin başına gelmiş en doğru hareket olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti kadrolarıyla 16 senedir Türkiye’yi nereden nereye getirdiği bellidir.  İşini bilen kadrolar vardı. Profesyonelleşmiş kadrolar vardı. Buna ufak tefek eklemelerle bizleri de ekledi. Beni de buradan Ankara’ya güçlü bir şekilde yollarsanız, yürüyüşümüzü güçlü bir şekilde yaparsak, 5 milletvekiliyle beraber gidersek ben orada bir fark yaratacağıma eminim. Sizlerin adına orada bambaşka işler yapacağıma eminim. Ulusal siyasette var olacağımıza eminim. Bizler bu bölgede bir umut olma için var oluyoruz. Bölgenin lideri sizlerin oyu ile, sizlerin desteği ile Elazığ olsun. Benim amacım bu. Elazığlıların tekrar siyasette, bürokraside öne çıkması için neler yapılması gerektiğini biliyorum. Senelerce babamızın çıraklığını yaptık. Onu izleyerek gördük.
 
 
Müsaade ederseniz biz de Ankara’ya güçlü gidersek çok ciddi işler yapacağıma inanıyorum. Devlete yönelik, istihdama yönelik neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Türkiye’nin yeni kalkınma atağına geçtiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde bize 16 sene verdiğiniz desteği bu seçimde de esirgemeyelim. Yapacağımız çok iş var. Elazığ altyapı olarak tamamlanmış ama istihdam olarak ciddi bir açık var. Kahvehanelerimiz gençlerimizle dolu. Gençlerimizi farklı alanlara yönlendirebilirim. Ciddi istihdam kapıları açabilirim. Yatırım güvene gelir. Biz bunu Asya piyasalarında sağlamış durumdayız. Kendi memleketimiz için sağlayamamak gibi bir şey düşünülemez. Bana inanıyorsanız eğer benim güçlü gitmemi sağlayın. Ben lafı eğip, bükmem. Benim hedeflerim var. Benim tek bir amacım var; Elazığ’a 10 sene sonra da gelirsem, emekli olup 15 sene sonra da gelirsem aynı babam gibi sokakta dolaşmak istiyorum. Benim memleketim için hayalim olan yatırım ve kalkınma atağını başlatmam için beni lütfen oraya güçlü yollayın.”
 
 
 
11 Haziran 2018 Pazartesi, 22:38
404 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ZÜLFÜ TOLGA AĞAR AKPINAR MAHALLESİ ZİYARET