344 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK YENİ
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK YENİ
Elazığ'da uyuşturucuyla mücadele kapsamında düzenlenen operasyonda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi.
 
Operasyonda uyuşturucu madde ticareti yapan bir kişi gözaltına alınırken, uyuşturucu madde kullandıkları tespit edilen 19 şahsa da işlem yapıldı. 
 
Alınan bilgiye göre, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışma yapıldı. 
 
Bu kapsamda satışı reçeteye tabi uyuşturucu özelliği olan sentetik ecza hapı sattığı tespit edilen A.D. isimli şahıs ekiplerce takibe alındı . Takip sırasında A.D'nin yanına gelen bir şahıs arasında alışveriş olduğunun görülmesi üzerine gerçekleştirilen suçüstü operasyonda şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. A.D. isimli şahsın üst aramasında toplam 231 adet sentetik ecza hapı ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak üst aramasında 2 adet sentetik ecza hapı yakalanan alıcı şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılmış yapılırken, A.D. isimli şahıs uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli mercilere sevk edildi.
 
19 ŞAHSA İŞLEM YAPILDI
 
Ayrıca, uyuşturucu ile mücadele kapsamında Narkotik ekiplerince son bir hafta içerisinde Elazığ il merkezinde ve bağlantı yol güzergahlarında bulunan Polis Uygulama Noktalarında yapılan çalışmalarda; Uyuşturucu Madde Kullandıkları tespit edilen 19 şahsa işlem yapıldı. Uygulamada, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçundan 10 yıl 5 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1 şahıs yakalandı. Şahıs ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak ceza evine gönderildi. Uygulamalar sırasında şahısların yapılan üst aramalarında ise 35 gr kubar esrar, 150 gr toz esrar, 6 gr metamfetamin maddesi ve 4 adet esctacy hap ile 1 adet ruhsatsız tabanca da ele geçirildi. 
 
14 Ocak 2020 Salı, 16:12
344 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK YENİ