1864 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
YENİ UFUK AİLESİ 'KAHIRİSTAN' EKİBİYLE
YENİ UFUK AİLESİ KAHIRİSTAN EKİBİYLE
Yeni Ufuk Gazetesi çalışanları ve yazar kadrosu Elazığ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Birinci Kitap Fuarını gezerek gazetenin yazarlarından Eğitimci Yazar Gürhan Gürses'i kitaplarının sergilendiği stantta ziyaret etti. 
 
TENKER VE GÜRSES'LE SOHBET
 
Birçok önemli eserin kitapseverlerin istifadesine sunulduğu stantta Yeni Ufuk Gazetesi Yazarları en çok satanlar arasında bulunan "Sütlü Kahve" yazarı Mustafa Tenker ve "Kadınlar & Kahıristan" isimli derleme eserin yazar kadrosunda bulunan Gürhan Gürses'le sohbet ettiler. 
 
 
 
GÜRSES; OLDUKÇA ANLAMLI BİR ETKİNLİK
 
Elazığ'da ilk kez yapılan fuar ile ilgili fikir teatisinde bulunan Gazetenin Yazar Kadrosu Tenker ve Gürses'in de düşüncelerini aldı. Elazığ'da ilk olarak gerçekleştirilen 1. Kitap Fuarıyla ilgili konuşan Eğitimci Yazar Gürhan Gürses böyle bir fuarın Elazığ'da gerçekleştirilmesinin çok önemli ve anlamlı olduğunu söyledi. 
 
 
HAYALİMİZDİ BU KİTAP FUARI
 
Şehirde böyle bir etkinliğe çok ihtiyaç olduğunun altını çizen Yazar Gürses şunları söyledi: bu tür etkinlikler şehir insanı olarak özlediğimiz bir etkinlikti. Her yıl komşu şehirde yapılan kitap fuarlarına giderken tek hayalimiz Elazığ'da da gerçekleştirilmesiydi. Geçen yıl otobüslerle öğrencileri Malatya'da altıncısı düzenlenen Kitap Fuarına götürmüştük.  Malatya bu etkinliği profesyonellikle gerçekleştirdiği için yayınevleri de yoğun bir katılım gösteriyorlar. 
 
  
 
 
İLK OLMASINA RAĞMEN OLDUKÇA BAŞARILI
 
Elazığ'da birincisi düzenlenen Kitap Fuarının ilk olmasına rağmen başarılı olduğuna vurgu yapan eğitimci yazar Gürhan Gürses, bu fuar şehrimizde ilk olmasına rağmen oldukça başarılı bir etkinlik oldu. İnsanımızın kitaplara gösterdiği teveccüh ve öğrencilerimizin kitaplara dokunması müthiş bir duygu dedi. 
 
  
 
YENİ UFUK AİLESİ OLARAK DUYGULANDIK
 
Yeni Ufuk Gazetesi yazar kadrosunun ziyaretlerinden dolayı da duygulandığını ifade eden Gürses, Yeni Ufuk ailesinin bizi burada ziyaret etmesinden dolayı çok mutluyum. Yazar kadrosu olarak tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi. 
 
   
 
TENKER; SÜTLÜ KAHVE YOK SATTI
 
Fuarla ilgili kısa bir açıklamada bulunan "Sütlü Kahve" yazarı Mustafa Tenker ise düşüncelerini şu cümlelerle aktardı; Elazığ'da kitaplarımızı kitapseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elazığ okuyan ve okumayı seven bir il. Kitaplarımız yok satıyor. Sadece "Sütlü Kahve" kitabım 600 adet satıldı, yayınevinden yeni siparişlerimizi verdik. Bizleri yalnız bırakmayan siz değerli Elazığlılara şükranlarımızı sunuyoruz. 
 
KOCA; HALKIN İLGİSİ ANLAMLIYDI
 
Kitap Fuarını gezmeleriyle ilgili bir açıklama yapan Yeni Ufuk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca ise şunşarı aktardı:
 
Şehrimizde böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Açılışı yapıldığı günden bu yana her fırsatta gelip kitap ihtiyacımı gideriyorum. Söyleşilere katılıp hatipleri dinliyorum. Halkın ilgi göstermesi mutlu ediyor insanı. Hele gençlerimizin ve öğrencilerin gösterdiği yoğunluk bu fuarın gerçekleştirilmesinin ne kadar anlamlı olduğunu gösteriyor. 
 
 
GÜRSES VE TENKER KİTAPLARINI İMZALADI
 
Fuarda gazetemiz yazarlarından Sayın Gürhan Gürses hocamızın da stantı ve emek verdiği bir eser var. Biz de gazete yönetimi olarak Sayın Gürses'le fuarda buluşup sohbet etmeyi vesile kılarak gazete çalışanlarımız ve yazar kadromuzla burada bir araya geldik. Sayın Gürses ve Sayın Tenker imzalı kitaplarını yazarlarımıza takdim ettiler. Güzel bir akşamdı vesile olanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 
 
YENİ UFUK YAZAR VE ÇALIŞANLARI BURADA
 
Yeni Ufuk Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni M. Nafiz Koca öncülüğünde gerçekleştirilen fuar gezisine gazetenin yazarlarından; Hülya Yıldırım, Süreyya Kaya, Murat Ünal, Cemal Geç, Metin Akgün, Kerem Seçer ve Mehmet Emre ile birlikte gazete çalışanlarından Dilek Yıldırım, Veysi Yalçınkaya ve Efraim Karabulut katıldı.
 
03 Ekim 2017 Salı, 09:39
1864 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
YENİ UFUK AİLESİ KAHIRİSTAN EKİBİYLE