430 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
YAZILIM VE SİBER GÜVENLİKLE İŞBİRLİĞİ
YAZILIM VE SİBER GÜVENLİKLE İŞBİRLİĞİ
Elazığ’ın ilk ve tek teknolojik faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşu Yazılım ve Siber Güvenlik Derneği yöneticileri Elazığ Bilim Merkezini ziyaret ederek bilimsel konularda işbirliği kararı aldı.
 
Başkanlığını Fırat Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof. Dr. Asaf Varol’un yaptığı ve Elazığ’ın ilk ve tek bilimsel faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu olan Yazılım ve Siber Güvenlik Derneği Yürütme Kurulu Elazığ Bilim Merkezini ziyaret etti. 
Ziyarete Başkan Prof. Dr. Asaf Varol’un yanı sıra Yazılım ve Siber Siber Güvenlik Derneğinin yönetim ve yürütme kurulu üyeleri katıldı. Bilim Merkezindeki bilimsel çalışmalarla ilgili bilgiler alan Başkan Varol ve Dernek yöneticileri akademik ve bilimsel bazı tavsiyelerde de bulundular. 
 
 
 
BİLİMSEL KONULARDA İŞBİRLİĞİ
 
Ziyarette Yazılım ve Siber Güvenlik Derneği ve Bilim Merkezi olarak birçok bilimsel konularda işbirliği kararı alındı.
 
Bilim Merkezine gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili bilgiler veren Dernek Başkanı Prof. Dr. Asaf Varol, şunları söyledi:
 
Elazığ Bilim Merkezinin imkânlarını yerinde incelemek üzere, derneğimiz üyeleri Doç. Dr. Murat Karabatak ve Doç. Dr. Fatih Özkaynak ile birlikte Elazığ Bilim Merkezi Müdürü Kemal Şenel’i ziyaret ettik. Bilim merkezi personeli ile bir araya gelen dernek üyelerimiz, özellikle siber güvenlik alanında ne tür işbirlikleri yapabileceğimizi karşılıklı görüştük. İlk aşamada dernek ve merkezin ortak bir proje hazırlayarak İçişleri Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkanlığına sunacaklarını ifade eden Varol, bu projenin siber güvenlik, temel bilişim teknolojileri ve kodlama eğitimi alanlarını kapsayacağını ve hedef gurubun orta öğretim öğrencilerine yönelik düşünüldüğünü ifade etti. 
 
 
ORTAK ÇALIŞMA İLE OLGUNLAŞACAK
 
Proje çağrılarının büyük bir ihtimalle Şubat ayı sonlarına doğru açılacağını belirten Prof. Dr. Asaf Varol, hazırlayacakları projenin Elazığ Bilim Merkezi proje personeli ve Yazılım ve Siber Güvenlik Derneği üyelerinin ortak çalışması ile olgunlaştırılacağını söyledi.
 
  
 
 
 
08 Ocak 2019 Salı, 11:37
430 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
YAZILIM VE SİBER GÜVENLİKLE İŞBİRLİĞİ