19 Ağustos 2015 Çarşamba, 3952 kişi okudu
YAVUZ TEMİZER NE YAPIYOR
Yaklaşık bir aydır Ankara’dayım. Elazığlı vekillerimizi de takip etme fırsatım oldu/oluyor. 
 
Her zaman 5 vekil gönderdiğimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bu seçimlerde 4 vekil gönderdik. 
 
Yavuz Temizer'den başlayacağım çünkü diğer 3 vekilimizden biri hariç hepsine ulaştım ancak olumlu ya da olumsuz görüşlerim için kısa süre daha bekleyeceğim. 
 
'Elazığ'ın Yavuz'u' sloganlarıyla seçilmişti Yavuz Temizer, Elazığ için çalışacağım diyerek. Diğer vekiller gibi yine seçim vaatleri olarak görmüştük bizler ise. 
 
Temizer'e ulaşmak istiyorsanız öyle farklı kanallardan geçmenize gerek yok, bir telefon dahi açıp yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Sizlere de 'yav he he' diyerek değil sorununuzu çözmek için uğraşacaktır. O an meşgulse bile mutlaka gün içerisinde sizi dönüş yapacaktır. 
 
Derken meclisteki odasında randevu alıp kendisi yerinde olmasa dahi Yadigar anne ya da Çağıl Karatağ Özel sizi karşılayacaktır. 
 
Yadigar annemizle bir kez görüşmemize rağmen çok samimi bir insandı. 
 
Çağıl Karatağ Özel'e gelecek olursak; hayatınızda karşılaşabileceğiniz nadir danışmanlardan birisidir. Öyle odaya girdiğinizde 'ne istiyorsunuz' diyen birisi değil. Önce oturursunuz haliniz hatırınız sorulur, daha sonra mutlaka zorla bir şeyler içirttirilir, son olarak ise RİCAnız sorulur. 
 
O kadar yoğunlukta, o kadar koşuşturmada sürekli yüzü gülen hiçbir zaman enerjisi düşmeyen birisi. 
 
Samimiyetimle söylüyorum Yavuz Temizer'in makam odasında, vekil odasından ziyade minyatür Elazığ havası var. Eğer meclisten çıkacağınız sırada vekil arabası da çıkıyorsa sizi de yakın yere bırakırlar. Hani hep diyoruz ya MİLLETİN VEKİLİ işte bu vekilde böyle düşünüyor. Hadi onu geçtim Çağıl Hanım bile sizi bırakmaktan geri kalmaz. 
 
Yüzünde gülümsemesi, samimiyeti, sıcakkanlılığı, hoşgörüsü, mütevaziliği olan böyle bir kişinin vekilimizin danışmanı olması mükemmel bir tercih. 
 
Yavuz Temizer'e gelecek olursak; seçimlerden önce "Aldığım maaşın tamamını öğrencilere burs olarak vereceğim" demişti bilmem hatırlayan kaç kişi? Ben çokta fazla üzerinde durmamıştım unutulur diye düşünmüştüm. Ama bu vekil 15.000 TL'lik maaşının bir kuruşuna dahi dokundurmadan öğrencilere veriyor. 
 
Hatta mecliste yemek salonlarında yenilen yemekler vekil maaşlarından kesilirken o, o sırada bile cebinden nakit verip maaşından kesilmesini istemeyecek kadar TEMİZ bir insan. Ve bu maaş Elazığlı olup Elazığ dışında okuyan maddi durumu iyi olmayan 150'ye yakın Elazığlı öğrenciye veriliyor! 
 
Mecliste şu an ne yapıyor derseniz eğer; birinci önceliği Türkiye genelinde olan Elazığlıların sorun ve problemlerini çözmek. Elinde olan gücü sonuna kadar kullanıp çözmek için mükemmel gayret gösteriyor, hani öyle sözde değil özde gösteriyor. 
 
Genelde haftanın yarısında Ankara'da diğer yarısında Elazığ'da olup aradaki koordineyi çok iyi sağlıyor. Bunu neden söyledim çünkü meclis 1 Ekim'e kadar tatil yani vekiller istemese gelmezler ama bu adam öyle yapmıyor. 
 
Bazı arkadaşlar "neden ulusal konularda açıklama yapıyor Elazığ'la uğraşsın"  diyorlar. Onlara da hak veriyorum tabi bundan önceki döneme kadar iki işi bir arada götürenleri biz Elazığlılar göremedik ama Temizer hem ülkeyi hem de Elazığ'ı koltuğunun altında götürebilecek bir insan şüpheniz olmasın. 
 
Buradan yazma gereği duydum bu vekil şakşakçılığı veya medya üzerinden reklamı asla sevmiyor, özellikle yardım ettiği/yardımcı olduğu, olayları/kişileri asla basına servis edip ya da yazılı açıklama yaparak ilan etmiyor bu yönüyle de takdir edilecek birisi. 
 
Olumlu yönlerini bu şekilde sıralayabilirim. Olumsuz yönlerine gelecek olursa eğer vallahi görsem söylerdim ama olumsuz bir tarafı şu an için gerçekten görmedim ama zamanla görürsem mutlaka yazacağımdır. 
 
Neyse şimdi birileri çıkıp sen yine MHP'yi çok övdün diyecek, desinler. Çalışan kim olursa olsun ayrım yapmadan yazan birisiyim, bu köşeden diğer vekillerimizi de yazacağım o zaman kim doğru kim yanlış görürüz.
 
Temizer'i Elazığ için daha iyi yerlerde daha iyi makamlarda görüp Elazığlılara daha fazla yardımlarını görmek dileğiyle... 
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
YAVUZ TEMİZER NE YAPIYOR