197 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Yaşlılara Sahip Çıkmak Dini Bir Vecibedir
Yaşlılara Sahip Çıkmak Dini Bir Vecibedir
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, beraberindeki heyetle birlikte İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’yı ziyaret etti.
 
Ziyarette; İl Müdürü Kenç’e, İl Müdür Yrd. Selahattin Bozkurt, Yaşlı Hizmetleri Birimi Sosyal Çalışmacısı Cemre Şeyma Kapu ve Öğretmen Zöhre Karaylıoğlu eşlik ederken, İl Müftü Yrd. Hatice Arslan ve Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Kaya Oflaz hazır bulundu.
 
KENÇ: “Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde işbirliği yapacağız”
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Diyanet işleri Başkanlığı arasında yapılan işbirliği protokolünü hayata geçirmek ve istişarede bulunmak için Müftü Yusuf Sarıkaya’yı ziyarete geldiklerini belirten İl Müdürü Suat Kenç; "2018 yılında Bakanlığımız ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde işbirliği yapacağız.
 
Merkezlerimizde sistemli, planlı ve ihtiyaç odaklı dini rehberlik hizmeti sunmak, huzurevindeki yaşlıların fiziki, sosyal ve psikolojik gereksinimlerinin yani sıra manevi ihtiyaçlarını gidermek, moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla Müftülüğümüzden dini rehberlik hizmetleri alacağız.” dedi.
 
SARIKAYA: “Yaşlılara sahip çıkmak dini bir vecibedir”
 
İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ise ziyaret dolayısıyla konuklarına teşekkür ederek, konu ile ilgili protokol mucibince müfredat programının oluşturulması için çalışacaklarını belirtti.
 
Bakıma muhtaç yaşlılara sahip çıkmanın dini bir vecibe olduğunu ifade eden Sarıkaya, iki kurum arasında yapılan işbirliğinin hayırlara vesile olacağını ve güzel sonuçlar alınacağına inandığını söyledi.
 
11 Aralık 2019 Çarşamba, 15:49
197 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Yaşlılara Sahip Çıkmak Dini Bir Vecibedir