1022 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
YARIM SAAT YAĞAN YAĞMUR VE FIRTINA HAYATI FELÇ ETTİ
YARIM SAAT YAĞAN YAĞMUR VE FIRTINA HAYATI FELÇ ETTİ
Elazığ’da yarım saat yağan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle birçok evin çatısı uçtu, ağaçlar kökünde devrildi ve trafik kazaları meydana geldi.
 
Elazığ’da yaşanan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle Bahçeli evlerden şehir merkezine yolcu taşıyan Ali Aksakal yönetimindeki 23 M 0371 plakalı yolcu minibüsü Zübeyde hanı caddesinde seyir halindeyken ağaç üzerine devrildi. Minibüs şoförü Ali Aksakal, şehre doğru gidiyordum bir anda baktım ağaç devriliyor gaza basarak kaçtım, yolcuları kurtardım kimseye bir şey olmadı aracımda maddi hasar oluştu” dedi. Zübeyde Hanım Caddesi tek taraflı olarak 1 saat trafiğe kapatılırken belediye ekipleri devrilen ağacı keserek kaldırdıktan sonra yol trafiğe açıldı.
 
Yine Zübeyde Hanım caddesinde yolun kaygan olması nedeniyle üç araç bir birine girdi. Meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Yaralılar 112 ekipleri tarafından hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
Bir başka kazada Elazığ Pertek yolunda meydana geldi. Elazığ İstikametinden Pertek istikametine gitmekte olan Serdar Şener Suroğlu idaresindeki 06 RM 143 plakalı kamyonet ile karşı yönden gelen, Sürücüsü belirlenemeyen 23 DR 452 plakalı özel otomobil çarpıştı. Özel otomobilde bulunan iki kişi yaralandı.
 
İki kişide rüzgâr nedeniyle başlarına düşen sert cisimlerle yaralanırken birçok evin çatısı uçtu. Kısa süreli yaşanan rüzgâr nedeniyle çok sayıda ağaç kökünden söküldü.
 
BALKAYA KÖYÜNDE HORTUM EKİLİ ALANLARA ZARAR VERDİ
 
Palu'nun Balkaya köyünde şiddetli rüzgarın ardından oluşan hortum nedeniyle evlerin çatıları uçtu,ağaçlar devrildi ve ekili alanlar zrar gördü.
18 Mayıs 2015 Pazartesi, 11:05
1022 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
YARIM SAAT YAĞAN YAĞMUR VE FIRTINA HAYATI FELÇ ETTİ