3689 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“YAPTIKLARIM, YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR”
YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR
Haber/ Pınar Çetin
 
Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, göreve geldiği günden bugüne kadar ilçeye yaptığı hizmetleri Yeni Ufuk Gazetesine değerlendirdi.
 
AKPINAR, HALKIN TEVECCÜHÜNÜ KAZANDI
 
30 Mart yerel seçimlerinde ilçe halkının büyük bir teveccühü ile ilçeye belediye başkanı olarak seçilen ve hizmet etme bilinciyle hareket eden Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, 13 aylık hizmet dilimi içerisinde yaptığı çalışmaları gazetemizle paylaştı. 
 
“İLÇE’NİN REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTECEĞİZ”
 
Akpınar, yaptığı açıklamada ilçeye çok ciddi hizmetler kazandırdığını Kovancılar için gece gündüz demeden çalışacaklarını, ilçenin refah seviyesini yükseltmek için enerjilerini sonuna kadar sarf edeceklerinin altını çizerek, Kovancılar için ekip halinde projeler ürettiklerini ve bu projeleri hayata geçirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. 
 
Belediye Başkanı Hacı Akpınar, göreve geldiği günden bugüne 13 aylık hizmetlerini şöyle sıraladı.
 
1-Göreve geldiğimiz günlerde ilçemiz ciddi su sıkıntısı çekiyordu bu sıkıntıyı gidermek adına kuyularımızda bulunan pompalarımızı yerin 14 m aşağısına indirerek ilçeye daha fazla su akışını sağladık.
 
2-Hamzabey barajından Elazığ Belediyesi ile yaptığımız protokol sonucu ilçemize saniyede 25 litre su alarak su sıkıntısını çözdük.
 
3-Fatih mahallesinde Şahmiran mevkiine toplam 80 ton kapasiteli su deposu inşa ettik.
 
4-Su depolarımızın içini tadilat ederek hepsini yeniden restore edip fayans yaptık.
 
5-Araç filomuzu genişleterek 1 adet komatsu grayder 1 adet mitsibushi marka et taşıma aracı,1 adet hidromek marka kazıcı yükleyici kepçe,1 adet dodge pikap,1 adet ford marka çöp aracı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibeli,1adet mercedes marka yük kamyonu,2 adet opel vectra araç aldık.
 
6-Geçtiğimiz yıl yaklaşık 80 bin m2 kilitli parke yaparak yollarımızı kilim gibi dokuduk.
 
7-Kış aylarında 230 öğrenciye kışlık ayakkabı yardımında bulunduk.
 
8-Ramazan ayında 730 aileye gıda yardımında bulunduk.
 
9-Okullarımızın ve Camilerimizin çevre düzenlemelerini yaptık.
 
10-İlçemiz Bağlar mahallesine 2.000 metrekarelik alan üzerine iller bankası destekli aile ve çocuk parkı inşa ettik.
 
11-Orman Bölge  Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Kapı açmaz göleti alanının 55.000m2 mesire alanı olarak düzenlemesi için park ve ağaçlandırma yapılması için proje hazırlandı.
 
12-İlçenin umumi tuvalet ihtiyacını gidermek için çarşı merkezine tuvalet yapımında sona yaklaşıldı.
 
13-İlçemize gençlik merkezi kazandırdık Ankara'da milletvekillerimiz ile yaptığımız girişimler sonucu 3 trilyon Kalkınma Baknalığı tarafından bütçesi ayrılarak bizde yer tahsisinde bulunarak projesi ihale aşamasına geldi.
 
14-Mimar Sinan İlköğretim okulunun batı kısmında bulunan 5.000 m2’lik alan birleştirilerek park yapılması için proje yapılmıştır.
 
15-İlçemiz ve bölgemizde yaşanan trafik kazalarında erken müdahale için 1 adet tam teçhizatlı kurtarma aracını satın aldık önümüzdeki günlerde hazırlanarak ilçemize kazandıracağız.
 
16-İlçemizin kanalizasyon atık sularının arıtılması sebebiyle Palu Beleyesi ile yapmış olduğumuz ortak proje Çevre Bakanlığı tarafından %100 hibe destekli kabul edilmiş olup çalışmalar kısa bir sürede başlayacaktır.
 
17-ilçemizin yeni imara açılan kısımlarındaki kanalizasyon yapımı çalışmaları kapsamında yaklaşık 500m uzunluğunda kanalizasyon yapılmıştır.
 
18-ilçemizin imarının çok eski olması nedeni ile imar planı revizyon çalışmaları başlatılmış %70  hibe destekli olacaktır.
 
19-Üniversitede okuyan yaklaşık 300 kişiye eğitim yardımında bulunduk.
 
20-İlçemizin yeni yerleşim yeri olan TOKİ konutlarının kış aylarında ulaşım sorunlarını çözmek için 2 km civarındaki yolun altyapısını yaptık çalışmalarımız devam ediyor.
 
21-Daha yeşil bir kovancılar için yaklaşık 5.000 ağaç ve fidan ekiminde bulunduk.
 
22- Kovancılar Meslek Yüksek Okuluna yeni bölüm kazandırmak için Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutbettin Demirdağ ile Ak Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis üyelerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde Tıbbi Hizmetler ve Teknik Bölümü / İlk ve Acil Yardım bölümünü Kovancılar Meslek Yüksek Okuluna kazandırdık.
 
23- Yeni mahallenin 25 km’lik kanalizasyon projesi SUKAP kapsamında hazırlanmış olup İller Bankasının %50 hibe desteğiyle finansmanı hazırlanmıştır önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacaktır.
 
24- Ankara'da milletvekillerimiz ile yaptığımız girişimler neticesinde yüksek öğretim kız erkek öğrenci yurtları sorununu çözerek ilçemizde öğrencilerin rahat kalabileceği yurt sorununu da çözmüş bulunduk.
 
“KOVANCILAR BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”
 
Kovancılar için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini ifade eden Belediye Başkanı Hacı Akpınar, ilçenin bölgede parlayan yıldız olması için durmadan çalışacağını belirterek, yaklaşık 1 yıllık sürede yaptıklarının, yapacaklarının teminatı olduğunu ve bu anlamda yaptıkları hizmetleri vatandaşa duyurma noktasında Yeni Ufuk Gazetesi’ne teşekkür etti. 
 
14 Mayıs 2015 Perşembe, 15:26
3689 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR