1279 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“YA HUZUR YA TERÖR”
YA HUZUR YA TERÖR
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Yavuz Temizer, 1 Kasım seçimlerinin Elazığ için “Ya Huzur Ya Terör” seçimi olacağını söyledi. 
 
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Yavuz Temizer, seçime sayılı günler kala Elazığ’da görev yapan yazılı ve görsel medya temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. 
 
Bir otelde gerçekleştirilen kahvaltıya Temizer’in yanı sıra MHP İl Başkanı Abdulvahap Erdem, milletvekili adayları, merkez ilçe başkanı ve teşkilat yöneticileri katıldı. 
 
“SANDIKTAN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ”
 
Toplantının açılış konuşmasını MHP İl Başkanı Abdulvahap Erdem yaptı. Seçim çalışmaları kapsamında gittikleri yerlerde MHP’ye büyük bir teveccüh olduğunu vurgulayan Erdem, 1 Kasım’da MHP’nin sandıktan daha da güçlenerek çıkacağını ifade etti. 
 
“AKP CHP İLE ORTAK ÇALIŞIYOR”
 
Daha sonra konuşan ve 1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yapan Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Yavuz Temizer, 7 Haziran sonrası yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 
Elazığ’da HDP’nin milletvekili çıkarabilmesi için Ak Parti ve CHP’nin ortak hareket ettiğini savunan Temizer, “1 Kasım seçimleri Elazığ için Ya Huzur Ya Terör” seçimi olacaktır” dedi. 
 
“OSLO’DA ELAZIĞ PEŞKEŞ ÇEKİLDİ”
 
 
Elazığ halkının dik duruşunun bu oyunu bozacağına inandığının altını çizen Temizer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Elazığ’da 7 Haziran seçimleri öncesinde birtakım kaygılarımızı dile getirdik. Elazığ artık kalan son nokta ve Elazığ üzerinde bir takım oyunlar oynanıyor, bir takım tezgahlar kuruluyor diye. Birileri bizi komplo teorisi kurmakla suçladı. Birileri evham yapmakla suçladı ama 7 Haziran’da sandıklar açıldıktan sonra ne komplo teorisi kurduğumuz ne de evham yapmadığımız ortaya çıktı. HDP 50 bin 244 oy aldı bu şehirde. HDP’ye oy veren insanlarla hiçbir problemimiz yok, onlar bizim vatandaşımız. Asla saygısızlık yapmayız.
 
Ama şunu çok net biliyoruz ki birtakım bölgelerde tehditle, şantajla, zorla, baskıyla oy alındı. Birtakım kesimler evet bir umutla ve bir kandırmayla aynen dağa çıkarılan insanlar gibi. Aklı başında hangi insan dağa çıkar. Vaat edilen sunulan bir şey var. Evet, biz bu insanları kandırılmış ve aldatılmış olarak görüyoruz, nitekim böyledir de. O yüzden HDP’ye oy veren insanlara asla bir saygısızlık yapmam ve onlarla asla bir saygısızlığım olmaz. Onlar Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarıdır. Ama Elazığ’da eğer terör örgütünün siyasi uzantısı bir milletvekili çıkarma potansiyelini elde etmişse, bizim bu şehirde 6 yıldır söylediğimiz ve her platformda dile getirdiğimiz “Oslo’da Elazığ Peşkeş Çekildi” sözümüz gerçekleşiyor demektir. 
 
“TERÖR DİŞ TUTTU MU BİR DAHA BIRAKMAZ”
 
Terör bir diş tuttu mu bir daha bırakmaz bunu biliyoruz. Bunu Sırrı Süreyya Önder geçen bir programda söyledi “Biz girdiğimiz yerden bir daha çıkmayız” diye. Şimdiye kadar da öyle oldu. Haklılar da, haklarını teslim etmek lazım. Girdikleri yerden evet bir daha çıkmadılar ve girdikleri yeri de huzursuz bir şehir haline getirdiler. Bu işi yapan orada yaşayan insanlar veya oy veren insanlar değil. 50 bin oy alınan bir şehirde 50 kişi bu işi terörize edebilir. Olay bu kadar basit. Nitekim örneklerinde hep bunlar vardır. Elazığ için çok kritik bir seçim geçiyor. O yüzden bir aydır arkadaşlarımla beraber her platformda bunu dile getiriyoruz. Bu Elazığ için bir kader seçimi olacak. Elazığ ya huzuru tercih edecek ya kaosu tercih edecek. 
 
“ELAZIĞ’I KOLAY GÜNLER BEKLEMİYOR”
 
Elazığ’ı kolay günler beklemiyor. Elazığ üzerinde her türlü kumpas kuruluyor. AKP, CHP ve HDP bu oyunun içerisinde. Çok açık ve net ifade ediyorum bir aydır çıkıp bir açıklama yapan yok. CHP bu şehirde seçime girmiyor. Kimse çıkıp tek kelime söylemiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi kapı kapı gezip algı yapıyor. Kapıyı açan ben MHP’liyim dediği anda “Sizin bir tane milletvekilliğiniz garanti, ikincisini çıkarma ihtimaliniz yok. Biz az oy alırsak bakın HDP milletvekili çıkarır” diye insanlar üzerinde bir algı yapılıyor. Yüzlerce telefon geldi bana. Bunu söylüyorum çıkıp tek kelime söyleyen yok. Bir hesap var. MHP’nin oylarını aşağı düşürüp, HDP’nin oylarını yukarı çıkarmak. Ve hepsi bu tezgahın içerisinde. Elazığ ile ilgili özelinden bahsediyorum. Peki buna güçleri yetecek mi? Allah’ın izniyle yetmeyecek. Biz bu şehir teslim etmeyeceğiz dedik etmeyeceğiz de. 
 
“ELAZIĞLI DİK DURUŞUNU BOZDURMAYACAK”
 
Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’deki bütün algılara rağmen, ben inanıyorum ki Elazığlı bu dik duruşu bozdurmayacaktır. Elazığ halkı olayın ve kumpasın farkındadır. O yüzden ben Elazığlı hemşerilerimden hasleten rica ediyorum. Bu seçimde her şey bir tarafa bırakılmalı. Davutoğlu’nu çok seviyor olabilirsiniz, Devlet Bey’e tepkili olabilirsiniz, bana tepkili olabilirsiniz, bunların hepsi başka şey. Ama bu seçimde Elazığ artık net bir karar verecek. Ya huzuru ya terörü seçecek. Evet HDP’nin girdiği dikiş tuttuğu her yerde terör vardır. 
 
“BU ŞEHİRDE HUZUR HAYATI DEVAM EDECEK”
 
Dikkat edin o şehirlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı yoktur o şehirlerde. Çünkü oyun hep böyle gider. Önce oradaki direnci kırarsınız, duruşu kırarsınız. İnsanları göçe zorlarsınız akabinde geriye bir tek asker ve polis kalıyor. Siyasi iktidar da işte 6 yıldır yaptığı gibi askere talimatı verip kışlaya çekip, polise talimatı verip karakola çekince meydan boş kalır. Orada terör de cirit atar. Bizim doğumuzdaki 19 şehirde yaşananlar bunlardır.
 
Yarın Elazığ ile ilgili yapılmaya çalışılan da bu. Allah göstermesin bu şehirde 3 tane olay çıktığı anda insanlar tedirgin olacak, panikleyecek. İmkanı olan lanet olsun deyip çıkıp gidecek. Burada kalmak zorunda olanlar da sessizleşecek. Bu şehirde yapılmaya çalışılan bu. Biz buna müsaade etmeyeceğiz, ne pahasına olursa olsun etmeyeceğiz. Ama buna sandık yoluyla müsaade etmemek istiyoruz. Dişlerini keskinleyen törpüleyen terör örgütleriyle ilgili Elazığlının dik duruşuyla müsaade etmemek istiyoruz. İlk beklentimiz bu. 1 Kasım’da inşallah Milliyetçi Hareket Partisi çok çok hayırlı bir sonuçla, Elazığ’da güçlü bir sonuç alırsa birilerinin hayalleri ve emelleri suya düşecektir. Bu işin o kadar kolay olmadığını birileri algılayacaktır. Bu şehirde huzur hayatı, emin hayatı devam edecektir inşallah.
 
25 Ekim 2015 Pazar, 15:47
1279 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
YA HUZUR YA TERÖR