502 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
VATANDAŞIMIZ NEREYİ İSTİYORSA YAPILAŞMAYI ORAYA YAPACAĞIZ
VATANDAŞIMIZ NEREYİ İSTİYORSA YAPILAŞMAYI ORAYA YAPACAĞIZ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, heyelan riski nedeniyle gündemden düşmeyen Maden ilçesindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iki günlük temaslarının ardından Elazığ’dan ayrıldı. 
 
Kurum, bugünkü temasları kapsamında İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı. 
 
GENÇLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK
 
Bakan Kurum, burada yaptığı açıklamada, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik çalışmaları Merkezinin Elazığlı gençlerin ve yurt dışından gelen öğrencilerin spor ve atölye eğitimleri alacakları bir buluşma noktası olacağını kaydetti.
 
VATANDAŞIMIZ NEREYİ İSTİYORSA YAPILAŞMAYI ORAYA YAPACAĞIZ
 
Bakan Kurum, açıklamasında afet bölgesi ilan edilen Elazığ’ın Maden İlçesindeki son duruma ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. 
 
Kurum, “Maden ilçesinde heyelan sebebiyle vatandaşlarımızın mağduriyeti söz konusuydu. Yapmış olduğumuz tespitlerde 248 bin metre karelik bir alanda heyelan riski var. Bu alanda bulunan yaklaşık 300 vatandaşımıza ilişkin tebligatlarımızı yaptık. Maden ilçesinde heyelandan mağdur olan vatandaşlarımızı güvenli bir bölgeye taşımak için çalışmalarımızı başlattık. İki alternatif yerimiz var. Biri Maden merkezde diğeri de Gezin’de olmak üzere iki alternatif alan ürettik. Vatandaşlarımız bu iki alandan hangisini istiyorlarsa yapılaşma sürecini hızla yürüteceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, daha sonra AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret ederek teşkilat yöneticileri ve partililerle bir araya geldi. 
 
Bakan Kurum, temaslarının ardından Elazığ’dan ayrıldı.
 
 
 
 
12 Ekim 2019 Cumartesi, 19:03
502 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
VATANDAŞIMIZ NEREYİ İSTİYORSA YAPILAŞMAYI ORAYA YAPACAĞIZ