175 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
VALİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM “DUYARLI ÇOCUKLARLA GÜVENLİ GELECEK PROJESİ” ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
VALİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM DUYARLI ÇOCUKLARLA GÜVENLİ GELECEK PROJESİ  ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen (ÇOGEP) Duyarlı Çocuklarla Güvenli Gelecek projesi kapsamında “Bir Destandır 15 Temmuz” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışması  ödül törenine katılarak dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
 
Emniyet Müdürlüğü Şehit Altuğ Ayverdi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Yener, Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Jandarma Alay Komutanı Gökhan İnan,  Emniyet Müdürü Celal Sel, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, dereceye giren öğrenciler, öğretmenler ve aileler katıldı. 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Duyarlı Çocuklarla Güvenli Gelecek projesi  tanıtım filminin izlenmesiyle devam etti. Daha sonra kürsüye gelen Emniyet Müdürü Celal Sel yürütülen  ÇOGEP ile ilgili bilgiler verdi, “Duyarlı Çocuklarla Güvenli Gelecek projesinde çocuklarımızı polisle kaynaştırmak, polisin görevlerini öğrenmelerini sağlarken çocuklarımızın eğitimine de katkıda bulunmak istiyoruz. Onları zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlendirerek hiç bulaşmamalarını amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda denetimlerimizi büyük bir hassasiyetle yapıyoruz. Proje kapsamında öğrencilerimiz için geziler düzenliyoruz” dedi.
 
Elazığ’ın bölgenin huzur adası olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “ Şehrimiz güzel hizmetlerin yapıldığı ve de son derece huzurlu kılınmış, asayiş açısından, diğer zararlı unsurlara karşı mücadelede de hep başarılı olmuş bir şehirdir. Adeta bölgesinde bir huzur adası, bir güven adasıdır.Değerleriyle yaşayan kıymetli insanlarımızla çok iyi kaynaşmış, çok iyi gönül birliği kurmuş bir şehir. Özellikle vatan sevgisinin, al bayrağımıza duyulan sadakatin, değerlere duyulan sevginin had safhada olduğu bir şehir olarak var olmak, bu şehirde yaşayan ve bu şehirde görev yapan herkesin emeğiyle, gayretiyle başarılmış bir durumdur” dedi.
 
Çocuklarımızın eğitiminde ailelerin ve öğretmenlerin büyük sorumlukları olduğunu ifade eden Vali Kaldırım, “Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan, zamanını boşa geçiren alışkanlıklardan ve özellikle de sosyal medya dolayısıyla akıllı telefonlardan biraz uzak tutarak, iyi yetiştirelim. Dil öğretelim, milli ve manevi değerlerimiz noktasında hassasiyetlerimizi aktaralım. Hızla gelişen ve değişen teknolojilerle tanıştırırken aynı zamanda tarihimizi, milli şuurumuzu öğretelim. Ve geleceğin sektörlerine, alanlarına dokunarak, yönlendirerek, vizyonu geniş çocuklar yetiştirelim. Okuyalım, ama aynı zamanda bu alışkanlığı onlara da kazandıralım. En önemlisi de insan olmayı, insana,insanlığa faydalı olmayı, çevreye duyarlılığıöğretelim” dedi.
Programda daha sonra “Bir Destandır 15 Temmuz” konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren 27 öğrenciye başarı belgeleri ve bisikletleri Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse ve törene katılan diğer protokol mensupları tarafından verildi. 
 
 
08 Aralık 2019 Pazar, 12:14
175 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
VALİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM DUYARLI ÇOCUKLARLA GÜVENLİ GELECEK PROJESİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI