176 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ÜNİVERTİSE ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ
ÜNİVERTİSE ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ
Elazığ'da Fırat Üniversitesi'nde eğitim gören bir grup öğrenci, öğrenci yurtlarında mavi kapak kampanyası başlattı.
 
Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışı yapılması için toplanan mavi kapaklar Kızılay Elazığ Şubesine ulaştırıldı.
 
Kampanyayı yürüten öğrencilerden Gülcan Demir, Ümmühan Samra, Firdevs Bayar, Yunus Deniz ve Harun Korkmaz Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya'yı ziyaret ederek kampanya hakkında biligiler verip, toplanan kapakları teslim ettiler. 
 
DEMİR: "ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE VE DOĞAYA KATKI SAĞLAMAK İSTEDİK"
 
Ziyarette konuşan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Gülcan Demir, yurtlarda kalan öğrencilerin kampanyaya büyük destek verdiklerini belirterek, "Bu kampanya ile hem engelli kardeşlerimize hem de doğaya katkı sağlamayı amaçladık. Kampanyamız devam ediyor. Umarım daha çok kitleye ulaşarak birçok kardeşimize umut oluruz." dedi. 
 
KIZILKAYA: "ÇÖP OLARAK İFADE EDİLENMALZEMELER BİR ÇOK İNSANA UMUT OLABİLİR"
 
Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya'ya ise öğrencilere duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti. 
 
Geri dönüşümün önemine değinen Kızılkaya, "Kızılay olarak geri dönüşüm konusunda toplumun  bilinçlenmesi anlamında Hayalimle Dönüşen OyuncakYarışmasıgerçekleştirdik.Bunun en büyük ayaklarından bir tanesi de Elazığ'da oluştu. Projeye sadece atık malzemeden elde edilecek oyuncaklar katıldı. İlk okul ve orta okul düzeyinde yapılan bir yarışmaydı. Bu yarışmadaki amacımız toplumumuza geri dönüşüm alışkanlığını kazandırmaktı. Daha sonra fiziksel, bedensel becerilirini, yeteneklerini ortaya koyacak çocuklarımızın sınıflandırılmasıydı. Hayatımızda bir çok malzeme geri dönüşüme uygun. Bugün sizlerin yapmış olduğu mavi kapak gibi. Hatta şişenin kendisi. Şişenin kendisi de geri dönüşüme uygun. Toplumumuz maalesef bu konuda duyarlı değil.Cam, pil, kumaş malzemeleri hatta ağaç bile geri dönüşüme uygun bir malzeme. Fakat bu konuda yeterince bilgi sahibi değiliz. Çevremizde çöp olarak ifade edilen, elimizde tuttuğumuz malzemeler bir çok insana umut olabilecek, ihtiyacını karşılayabilecek malzemeler. Geçmişte başlatılan tekerlekle sandalye kampanyasına toplumumuz duyarlıydı. Bu da şunu gösteriyor, insanlarımızın yüreğine dokunmak lazım. Bunu anlatmak lazım. Bugün sizlerin yapmış olduğu bu davranışı toplumumuzun tamamı yapmalı. Sadece kapakla değil, bir çok şeyle inşallah toplumumuza kazandırarak bizler için çöp niteliği taşıyan malzemeleri geri dönüşüme kazandırarak birçok insana umut vermeliyiz. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık." diye konuştu. 
 
12 Aralık 2019 Perşembe, 12:45
176 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ÜNİVERTİSE ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ