1218 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ÜNİVERSİTEDE ÇEVRE ve İZMARİT TEMİZLİĞİ BAŞLATILDI… GENÇ İLETİŞİMCİLER’DEN BÜYÜK ADIM
ÜNİVERSİTEDE ÇEVRE ve İZMARİT TEMİZLİĞİ BAŞLATILDI… GENÇ İLETİŞİMCİLER’DEN BÜYÜK ADIM
ELAZIĞ - Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri Serkan Ermin, Şirin Bayık ve Hacer Karaoğlan adlı öğrenciler temiz bir çevre sağlıklı bir kampüs için İletişim fakültesindeki tüm alanlarda bulunan izmarit ve çöpleri toplayarak örnek bir uygulama başlattılar.
 
Gazetecilik Bölümü’nde öğrenim gören Serkan Ermin; bu uygulamayı öncelikle farklı fakültelerdeki arkadaşlarımızla paylaşarak tüm üniversitelere yayılması adına sosyal medyada çalışma yapacaklarını bu konuda Fırat Üniversitesi Rektörlü’ğü ile temasa geçeceklerini bildirdi.
 
Üniversite öğrencilerinin farklı şehirlerde farklı bölgelerden geldiğini anımsatan Şirin Bayık adlı öğrenci “Bizim amacımız 2017-2018 lisans öğrenimi ile birlikte yaşadığımız şehre, kültüre, üniversiteye her anlamda katkı sağlamak. Sadece bu şehirde öğrenim görmek için burada değiliz gittiğimiz her yere değer katmak istiyoruz ve bunu ulusal anlamda yaygınlaştırmayı düşünüyoruz” şeklinde ifadelerde bulunarak “Pasif öğrenciler değil aktif, ülkesine, ait olduğu topluma değer katan bireyler olmak istiyoruz.” Dedi
 
Radyo televizyon sinema 3. sınıf öğrencisi Şevval Alan ise “Hep beraber birçok sorunun çözülmesine katkı sağlamak bir sorunu ortadan kaldırmak mutluluk ve heyecan verici bir duygu. Kısa süre içerisinde diğer iletişim fakülteleri ve üniversiteler ile bağlantı kurarak bunu yaygınlaştırmak istiyoruz.” dedi.
 
Genç iletişimciler “Herkesin çevreye sahip çıkması gerektiği fikrini ve birçok sorunlu olduğumuz alanlarda “Dokunursak Değişir” sloganı ile farkındalık yaratmak istediklerini belirttiler. İletişim fakültesinde başlattığımız bu sorumluluk bilinci ile İyi bir birey ülkesini seven ve sahiplenen her genç toplumsal sorunlara karşı duyarlı olmalıdır. Üniversite gençliği olarak “gönüllülük” esası ile toplumun her sorununa, her kesimine dokunacağız.
 
Bu yüzden gerek fakülte yöneticilerimiz gerekse Sayın rektörümüz ve il idarecilerinden destek almak için kapıları çalacağız. Diyerek temizlik etkinliği tamamlandı.
 
 
17 Ekim 2017 Salı, 11:00
1218 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
ÜNİVERSİTEDE ÇEVRE ve İZMARİT TEMİZLİĞİ BAŞLATILDI… GENÇ İLETİŞİMCİLER’DEN BÜYÜK ADIM