20554 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Tütünle Mücadele Sonbahar Toplantıları Yapılmaya Başlanmıştır
Tütünle Mücadele Sonbahar Toplantıları  Yapılmaya Başlanmıştır

4207 Sayılı Kanun Maddesi kapsamında tüm Ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde de denetim ve uygulamalarımız kesintisiz devam etmektedir. 

İlimizde soğuk havaların kapımıza dayandığı şu günlerde işletme sahipleriyle -artık gelenek haline gelen- Tütünle Mücadele Sonbahar Toplantılarını gerçekleştirmeye başladık. Tütünle Mücadele İl İrtibat Sorumlusu Ayhan ALTUN başkanlığında yapılan toplantılara katılım sağlayan tüm işletme sahipleri ve bu organizasyonda emeği geçen tütün denetim ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.
 
İlk toplantımızı şehrin merkezine yakın işletme sahipleriyle yaptık. Karşılıklı fikir alış verişinde bulunduğumuz işletme sahipleriyle yapılan bu toplantımızda, tütün ve tütün ürünleriyle mücadele kararlılığımız vurgulanmış ve bu kapsamda yararlı bir toplantı olmuştur. İşletme sahiplerinin bizimle bu mücadeledeki kararlı duruşlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.
 
Ayrıca, yaptığımız bu toplantıda katılımcılara, "Dumansız Yaşam Kültürünün oluşturulmasının" gerekliliği vurgulanmış, gelecek nesillerin daha sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak için, Dumansız Yaşam Alanını daha da genişletmek toplumdaki tüm bireylerin birlikte çaba harcanması ile gerçekleşeceği anımsatılmıştır. 
 
Toplantının ardından Dumansız Hava Sahası çalışmalarımızda bize katkı sağlayan ve 4207 Sayılı Kanun Maddesindeki yasaklara riayet eden işletmelere ziyaretlerde bulunulmuş olup işletme sahiplerine, "Sigara İçilmez" logosu işlenmiş olan saat, kalem, not defteri, işletmeye gelen müşterilerin okuması için el broşürü ve çeşitli hediyeler verilmiştir.
 
Gelecek nesillere daha yaşanılır ve daha sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak hepimizin görevidir. Yarınlarımızın inşasında Dumansız Hava Sahasının gerekliliği artık tüm dünyada kabul görmüş bir çalışmadır. Bu konuda ülkemizde ve ilimizde yapılan çalışmalardan dolayı dünyanın gözü üzerimizde. Gelecek nesillere daha sağlıklı, daha yaşanılabilir bir yaşam alanı bırakmak için, "Dumansız Yaşam Alanını" daha da genişletmek toplumdaki tüm bireylerin birlikte çaba harcanması ile gerçekleştirilebilecek bir kültür döngüsü ile hayat bulacaktır. Tütün ve tütün ürünleriyle mücadelemizde başarının sırrı herkesin az çok demeden yapacağı katkıda olduğu unutulmamalıdır. 
 
"Dumansız Yaşam Kültürünün oluşturulmasında" başta işletme sahipleri olmak üzere tüm halkımızın katkılarını beklemekteyiz. Daha dumansız ve sağlıklı yarınlar için geç kalmadan el ele, gönül gönüle vererek bu günden yarına çalışmalıyız.
Unutmayalım ki ne kadar dumansız hayat, o kadar sağlıklı hayat.
 
19 Ekim 2016 Çarşamba, 10:28
20554 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Tütünle Mücadele Sonbahar Toplantıları Yapılmaya Başlanmıştır