785 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Tunceli Valisi 'Elazığlılar gelip, Tunceli’nin güzelliklerini görsün'
Tunceli Valisi Elazığlılar gelip Tunceli’nin güzelliklerini görsün
Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Elazığ’a gelerek Sivil Toplum Kuruluşları’nı ziyaret etti. 
 
İlk olarak Şavaklılar Derneğini ziyaret eden Tuncay Sonel, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Ziyarette konuşan Şavak Der Başkanı Naim Doğan, Tunceli ve Elazığ’da e geniş yer tutan büyük bir sivil toplum kuruluşu olduklarını söyledi.
 
Elazığ’da Pertek ve Çemişgezekli yaklaşık 100 Bin kişinin bulunduğunu anlatan Naim Doğan, “Bizim platform olarak bünyesinde bulunan Şavaklılar Derneği, Sağmanlar Derneği, Pertek Bermazlar Derneği, Ulukaleliler Derneği olarak Elazığ’da büyük bir potansiyel olan derneklerimizle güç birliği yapıp bir araya geldik. Amacımız hem buradaki Elazığ’da ikamet eden toplumlarımıza hizmet etmek hem de Tunceli’de, Pertek’te, Çemişgezek’te hemşehrilerimizin sıkıntılarına çare bulmak, resmi birimlerle irtibat halinde insanlarımızın sorunlarına, sıkıntılarına çözüm bulmak düşüncesi ile böyle bir platform oluşturduk. Elazığ’da oldukça bir gücümüz var. Yaklaşık Pertek ve Çemişgezekli tahminlerimiz 100 bin civarında bir nüfusumuzun olduğunu tahmin ediyoruz. Dolayısıyla bu insan gücümüzü harekete geçirip birlik ve beraberlik içinde, dayanışma içinde güzel çalışma yapma hevesimiz vardır. Bu noktada siyasi partilerimizin bizlere desteği var. Başta sayın valimizin geçen gün kendilerini ziyaret ettik bizleri ağırladılar. Bizim her türlü yanımızda olduğunu biliyoruz” dedi. 
 
AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek ise konuşmasında iki ilin aynı hamurla yoğrulduğunu belirterek, “Sizlerin de Tuncelili hemşehrilerimiz olarak Elazığ’da böyle bir STK’nın öncülüğünü yapmanız bizler için gurur vericidir. 4 tane güçlü derneğin bir araya gelerek kurduğu platform inşallah gelecekte ilimiz ve Elazığ için önemli şeylere imza atacaktır diye düşünüyorum. Elazığlı, Tunceli’nin hamuru ortak kavrulmuştur. İç içe giriş iki şehirdir. Hiçbir zamanda ayrılmayacak iki şehirdir. En az Tunceli’nin şu an ki nüfusu kadar Elazığ’da da Tuncelili vatandaşımız yaşamaktadır. Bu da bizim için gurur vericidir. Bizlersizlerin yapmış olduğu hizmetlerin tamamında ben AK Parti İl başkanı olarak dile getiriyoruz. Her zaman yanınızda olacağız, her türlü faaliyeti destekleyeceğiz. Elbette ki burada sizin güçlü olmanız bizlerin bölgede güçlü olma sebebidir. Bu noktada bu duygu düşüncelerle bizleri burada kabul ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
VALİ SONEL’DEN ELAZIĞLILARA DAVET
 
Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Elazığlıları Tunceli’ye davet ederek, “Elazığ’da yaşayıp daha Tunceli’yi görmeyen vatandaşlarımız var. Gelsinler, Tunceli’nin güzelliklerini görsünler, 7 ilçesini görsünler. Kışın Ovacık’ta kayak yapsınlar, Pertek Kalesinde Pertek’in, Çemişgezek’in o yeşilliğini görsünler. O yöresel tatları tatsınlar” dedi.
 
Tunceli’nin artık huzur şehri olduğunu anlatan Sonel şöyle devam etti: “Tunceli’de başta Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği olmak üzere ve bakanlarımızın desteği ile çok güzel işler çıktı. Zaten Tunceli ve Elazığ artık neredeyse birleşmiş durumda. Bizler biliyoruz ki burada Tunceli’de yaşayan nüfus kadar Elazığ’da yaşayan Tuncelili vatandaşlarımız var. STK’lar günümüzde çok önemli. Bizlerin kapısı her zaman açık. Hem valiliğimizin kapısı, hem belediyemizin kapısı açık. Bizler buraya geldiğimizde sizlere uğrayacağız, sizler Tunceli’ye geldiğinizde bizlere uğrayacaksınız. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunacağız. Sorunlar çözülürken istişare çok önemli. Hem Çemişgezek’e hem Pertek’e hem de bizim Pülümür, Nazimiye, Hozat, Mazgirt ve Ovacık diğer işlerimize yapılması ne gerekiyorsa hep beraber yapacağız. Tunceli artık huzur şehri. Eski Tunceli değil. Artık gece birlere kadar vatandaşlarımızın kır bahçelerinde rahatça oturduğu, sokaklarda rahatça oturabildiği, istihdamda son sıradayken açılan fabrikalarla iş ve aşın verildiği, ihracatın yapıldığı, şehir içerisinde ve ilçelerde hem devletimizin yaptığı katkılar ki özellikle şunu söylemek istiyorum sayın cumhurbaşkanımızın talimatları ile Tunceli, Pülümür, Erzincan güzergahına 1 milyon lira para aktarıldı.” 
30 Eylül 2018 Pazar, 19:24
785 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Tunceli Valisi Elazığlılar gelip Tunceli’nin güzelliklerini görsün