16 Mayıs 2016 Pazartesi, 9293 kişi okudu
TRAVEL EXPO ANKARADA ELAZIĞ
Geçtiğimiz haftalarda Ankara' da Travel Expo adı altında özellikle turizm sektörü hakkında bilgi almak ve yenilikleri takip etmek amacıyla bir fuar yapıldı. 
 
Fuara her il dahil edilmedi genel itibariyle İç Anadolu bölgesi şehirleri yer alırken doğu bölgesinden Kars, D. Bakır ve Elazığ katıldı. 
 
Ankara'da bulunan benim için değerli Barış Pekel ile beraber fuara katıldık Maraş'ta dondurma, D. Bakır'da kadayıf, Isparta'da elma, Kars'ta kaşarı tatma fırsatımız oldu. 
 
Elazığımızın standı fuar alanının sapa bir yerinde kalmış olsada partner şehir Kahramanmaraştan sonra en iyi stant yine Elazığ'ın olmuştu. 
 
Bordo beyaz renklerle bezeli stantta, arka duvar kağıdında golan kaplıcaları ve hazar gölü vardı. 
 
Ağın leblemizi, badem şekerimizi, orcikimizi yiyip çedenemizi içtik. 
 
İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Tahsin Öztürk beyde stanttaydı kendileriyle uzunca sayılacak süre Elazığ üzerine sohbet ettik. 
 
Fuar'da Elazığın yerini konuştuktan sonra stantta yer alan Elazığ'daki firmaları da görüştük. 
 
Fuar kataloğunda 10'a yakın Elazığlı firma ismi vardı ama benim orda gördüğüm tek firma İlbey Otel'di. 
 
İlbey Otel'inden de öyle resepsiyonist falan değil otelin Genel Müdürü Şehda Ahlatoğlu gelmişti. 
 
Muhtemelen bu genç bayan Elazığ'ın da en genç otel genel müdürüydü. 
 
Gençliğine özellikle vurgu yaptım çünkü çok çok tecrübeli otel müdürlerine rağmen o dört gün fuarda hem Elazığ'ı hem de otelini anlatmıştı. Helal olsun dedim bende. 
 
Katalokta hangi firmalar olduğunu yazmayacağım onlar kendilerini zaten biliyorlar. Maddi durumları gayet iyi olup Elazığ turizm sorunlarını arada sırada dile getiren ama mesele tanıtım olduğunda uçakla Ankaraya gitmeye üşenen insanlar olduğunu da gördüm. 
 
Benim orda ticari malım ya da firmam yoktu ama bulunduğum iki saat içerisinde stanta gelen vatandaşımıza Elazığla ilgili bilgilerimi paylaştım mecburdum çünkü Elazığ benim memleketim toprağım. 
 
Elazığ baş aşağı gitmeye devam ediyor. Elazığdayım şu sıralar; esnaf iş yok diyor, vatandaş işsizim diyor. 
 
Velhasıl önceden bu şehrin sadece halkı mutsuzdu şimdi yöneticileri de mutsuz olmaya başlamış. 
 
Yani hal daha da kötü bir hal almaya başlamış. 
 
Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ilimize geldiği dönemlerde öğrenciydim. Kendisine postane meydanında "Elazığ bu şekilde devam eder geri gitmeye devam ederse şehrimde ikamet edemem mecburi büyük şehirlere göç edeceğim" dediğimde yanımda dönemin Elazığ valisine, belediye başkanına ve milletvekillerine "genç ne diyor duyuyor musunuz" dediğinde sevgili yöneticilerimiz "elimizden geleni yapacağız" demişlerdi. 
 
Ben şimdi Ankara'dayım Elazığ'a sık sık gidip geliyorum ama kendi memleketim bana ekmek kapısı olamadı bunun sorumluları bu şehrin geçmiş ve şimdiki dönemdeki yöneticileridir. 
 
Bana kendini kurtar diyenler vardı bu şehirde, beni iyi duysunlar kendimi kurtarmakla kalmayacağım bu şehirde köhneleşmeye müsait olan tahsilli ve ileri görüşlü insanları sizlere kurban ettirtmeyeceğim. Onları da birer birer sizlerin kafeslerinden alıp çıkartacağım. 
 
Bana faydası olan değil topluma faydası olan insanları seviyorum. Bu şehirde yaptığı işi iyi yapan insanlara da her daim destek olacağım. 
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TRAVEL EXPO ANKARADA ELAZIĞ