822 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
"TOPLUMSAL BARIŞI BİZ İNŞA EDECEĞİZ"
TOPLUMSAL BARIŞI BİZ İNŞA EDECEĞİZ
Halkların Demokratik Partisi Elazığ Milletvekili adayı Orhan Demirbağ Genel seçimler kapsamında ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.
 
Halkların Demokratik Partisi Elazığ Milletvekili adayı Orhan Demirbağ seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Palu’nun Sarıkamış, Necaran, Üç değirmenler köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Elazığ HDP milletvekili adayı Orhan Demirbağ, ziyaret ettiği köylülerle sohbet etti, sorunlarını dinledi. HDP’nin köylülere ve çiftçilere yönelik politikalarını anlatan Demirbağ, bitme noktasına getirilen tarımı yeniden ayağa kaldıracak, geçimlik tarımı destekleyerek Türkiye'nin yeniden tarımda kendisine yeterli hale gelmesini sağlayacağız” dedi.
 
HDP iktidarında köyler canlı birer yaşam ve üretim merkezi haline getirilecek. HDP, tarım işçilerinin tamamını iş yasası ve sosyal güvence kapsamına alacak. Küçük çiftçiler için üretim girdilerinden kullandıkları mazottan ve gübreden vergi alınmayacak.Su ve elektrik küçük çiftçilere ücretsiz verilecek. Üretici küçük köylülerin elektrik borçları silinecek” diyerek HDP’nin tarımdan yapacağı devrim niteliğindeki politikalarından bahsetti.
 
Sarıkamış köyünde köy kahvesinde bir halk toplantısı gerçekleştirildi. Burada da tarım politikalarının yanında, kadınların ve erkeklerin toplumsal yaşamı birlikte ve eşit koşullarda yeniden kurmalarını sağlayacaklarını, kadın ve erkek arasında bağımlılığın değil dayanışmanın hüküm sürdüğü yeni yaşamı kuracağız diyerek tüm annelerin anneler gününü kutladı.
 
Gençlerin askerlik yerine kamu hizmeti yapabilmeleri için gerekli yasal düzenlemeleri hayata geçireceklerini belirten Demirbağ, 15-25 yaş arası istisnasız tüm gençlere, her ay 200 TL iletişim ve ulaşım desteği sağlayacak, "Genç Yaşam Kartı" uygulamasını hayata geçireceğiz diyerek HDP’nin seçim bildirgesini bir kez daha deklare etti.
 
Seçim bildirgesi doğrultusunda emekliye, işsizliğe ve çözüm sürecine değinen Orhan Demirbağ, kalıcı barıştan yana olduklarını belirtti.
 
11 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:24
822 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TOPLUMSAL BARIŞI BİZ İNŞA EDECEĞİZ