1063 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“TKDK’DANBANVİT A.Ş. KESİMHANESİNE KANATLI SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME ZİYARETİ”
TKDK’DANBANVİT AŞ KESİMHANESİNE KANATLI SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME ZİYARETİ
Elazığ’ın coğrafi konumu bakımından yatırımcılar için önemli bir fırsat şehri olduğunu belirterek yatırım yapmak isteyen girişimcileri Elazığ’a davet etti. Birim amirleri ile birlikte Elazığ’da faaliyet gösteren Banvit A.Ş. kesimhanesine kanatlı sektörü değerlendirme ziyareti gerçekleştiren Yıldız işletme yetkililerine Elazığ’a böyle bir yatırım gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.
 
Banvit A.Ş. Bölge Direktörü Yavuz Yadigar ile yapılan görüşmede Elazığ’da Banvit gibi yatırımların çoğalmasını temenni ettiğini belirten Yıldız “ÖncelikleTKDK’nın desteklediği yatırımların sorunsuz bir şekilde faaliyetlerine devam etmesi bizi fazlasıyla memnun etmektedir.
 
Biz, işletmenin kurulumunun gerçekleşmesinden sonra işimiz bitti demiyoruz. Asıl sorumluluğumuz yatırım faaliyete geçtikten sonra başlıyor. Bu yatırımlar eğer dolaylı olarak bölgede yaşayan insanların ekonomisine bir katkıda bulunuyor ve üretimine devam ediyorsa o zaman daha çok çalışma heyecanıyla önümüze bakıyoruz. Kanatlı sektörünün uygulama sürecinin sorunsuz bir şekilde yol almasında Banvit A.Ş’ninyatırımları göz ardı edilemez.Elazığ yatırım yapmak isteyenler için bulunduğu coğrafya olarak önemli birfırsat şehridir.TKDK’nın Elazığ’ dakanatlı sektörünü desteklemesi önceden var olan yetiştiriciliği neredeyse bitme noktasından zirveye çıkarmış olup Elazığ’ın kanatlı sektöründe ülkede önemli bir konuma gelmesini sağlamıştır.
 
TKDK destekleriyle sektör adeta bir devrim yaşamıştır. Aynı zamanda gerek kanatlı işletmeleri gerekse diğer alanlarda kurulan işletmelerin hem hayvan refahı açısından hem de doğal çevreye zarar vermemesi için bütün ekipmanları destek kapsamında bulunduruyoruz. Bundan sonraki süreçte Elazığ TKDK olarak yatırım alanlarının doğru belirlenmesi için paydaş kurumlara ve özel sektöre ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu kurumlarımızın ve sektörde yer alan firmalarımızın ileriye yönelik düşünceleri önemli olacaktır. Elazığ TKDK olarak hibe dağıtmak bizi illaki memnun ediyor ama bu yatırımların istihdama dönüşmesi, farklı yan üretim alanlarının oluşması bizleri daha fazla mutlu ediyor. Ben, BANVİT A.Ş’ye çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
 
Banvit A.Ş. Bölge Direktörü Yavuz Yadigar isekanatlı sektörü hakkında değerlendirme yaptıktan sonra İl Koordinatörü Yıldız’aziyaretinden dolayı teşekkür etti.
 
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız
03 Nisan 2017 Pazartesi, 14:29
1063 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TKDK’DANBANVİT AŞ KESİMHANESİNE KANATLI SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME ZİYARETİ