1111 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü ALTUNDİŞ ve beraberindeki heyet Kovancılar ilçesine çıkarma yaptı
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü ALTUNDİŞ ve beraberindeki heyet Kovancılar ilçesine çıkarma yaptı
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü ALTUNDİŞ Kovancılar da  incelemelerde bulundu TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü ALTUNDİŞ ve beraberindeki heyet Kovancılar ilçesine çıkarma yaptı. 
 
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörü Ülkü ALTUNDİŞ ve beraberindeki heyet IPARD I programında kabulü yapılmış ve yatırımı devam eden projelerin saha ziyaretlerine devam ediyor. Bu bağlamda bu hafta Kovancılar ilçesinde yatırımı devam eden projelere ziyarette bulunuldu. Altundiş; yatırımların bir an önce tamamlanıp hibenin ödenmesi için başvuruda bulunulması gerektiğini faydalanıcılara ifade edip   ödemelerin  2016 yılı içerisinde tamamlanmasının yasal zorunluluk olduğunu önemle vurguladı.
 
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş ve beraberindeki heyet  Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar’I makamında ziyaret etti. Ziyarette  IPARD II programı hakkında değerlendirmelerde bulunuldu ve Kovancılar ilçesinin TKDK hibelerinden maksimum seviyede yararlanması için fikir alış verişi yapıldı. Başarının devamı için yakalanan bu sinerjinin ve iş birliğinin devamı hususunda kararlılık vurgusu yapıldı.
 
Kovancılar ilçesinde ziyaretlerinde devam eden heyetin bir sonraki durağı kaymakamlık oldu. TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş ve beraberindeki heyet Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu’yu makamında ziyaret etti. İl Koordinatörü Ülkü Altundiş; kurumun yaptığı çalışmalardan bahsedip IPARD II programı hakkında bilgiler verdi. Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade edip Kaymakamlık bünyesinde yürüttükleri El sanatları ve Zanaatkarlık projesi hakkında bilgiler verdi. Projede 50 bayanın yer aldığını ve üretilen el emeği göz nuru ürünlere ciddi bir rağbet olduğunu söyledi. Gündoğdu; projemizde eğitim görüp ilgili yeterliliğe sahip olan bayan katılımcıların kurumunuz vereceği destekle kendi işlerini kurabileceklerini ifade etti. TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş; şahsım adına bayanlara yönelik yaptığınız bu projeden dolayı sizi ve ekibinizi kutlarım dedi ve bizzat atölyeyi ve katılımcıları ziyaret edeceğini ifade etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı ila tamamlandı. 
 
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü Altundiş ve beraberindeki heyetin son durağı Kaymakamlık nezdinde yürütülen El Sanatları projesinin atölyesi oldu. İl koordinatörü Altundiş; atölyedeki ürünleri inceledi ve bayan katılımcılarla   tek tek ilgilenip kurumun sağladığı hibelerden bahsetti. Kurumun el sanatlarına %65 hibe verdiğini ve bayanlara projelerde öncelik sağlandığını vurgulayan Altundiş; kuruma proje sunmaları için söz alarak Kovancılardaki bayan girişimcilere ve tüm girişimcilere destek olacağını ifade etti. Kovancılardaki ziyaretlerinin  verimli geçtiğini ifade eden  Altundiş; ilçe ziyaretlerinin devam edeceği  bilgisini verdi.
 
16 Ağustos 2016 Salı, 14:57
1111 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
TKDK Elazığ İl Koordinatörü Ülkü ALTUNDİŞ ve beraberindeki heyet Kovancılar ilçesine çıkarma yaptı