1198 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ, AMACI DA.
TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ AMACI DA
18 Ağustos 2016 tarihinde saat 09.15’te transit minibüs tipi bombalı bir araçla Elazığ İl Emniyet Müdürlüğümüze saldırı düzenlenmiştir. Bomba yüklü araç, Emniyet Müdürlüğünün çevre duvarının dışında patlatılmıştır. Saldırı neticesinde, 3 Emniyet Mensubu şehit olmuş, 14’ü ağır 217 kişi de yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki değişik hastanelerde devam etmektedir.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
 
Elazığ’ın bu olayda seçilmesinin nedeni doğunun kalesi olması ve geçmişten bugüne kadar bir huzur şehri olmasıdır.
 
Elazığ terör örgütlerine hiçbir zaman geçit vermemiş, Harput kalesi gibi dik durmuş ve durmaya da devam edecektir.
 
Değerli basın mensupları…
 
Elazığ halkı her zaman devletinin yanında olmuş ve asla terör ve ihanet şebekelerine müsaade etmemiştir, etmeyecektir.
 
Birlik ve beraberliğini devamlı muhafaza etmiş bir metanet şehridir.
 
Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgemizde yaşayan insanımız başta olmak üzere bütün ülkenin yüreği yanmaktadır. Hain terör, çocuk demeden, kadın erkek demeden her önüne geleni kalleşçe katlediyor. Bir gün, işinde gücünde herhangi bir Kürt aileyi yok ediyor, bir başka gün babasının yanındaki beş yaşındaki masum çocuğu katlediyor ya da emniyet binalarına saldırarak güvenlik güçlerini şehit ediyor.
 
Biz biliyoruz ki, acıyla yoğrulmuş bir vatanın insanlarının birliğini, kardeşliğini bu tür saldırılar bozamayacaktır. Her saldırı bizi biraz daha kenetlemektedir. Acıda ve kederde kaynaşmış milletimiz, sabırla bu saldırılara direnecek tarihi ve manevi birikime sahiptir. Halkımız PKK terörüne 40 yıldır direniyor. 15 Temmuz’da FETÖ terörüne hep beraber direndik. Bundan sonra da direneceğiz, bu iradeyi bütün dünyaya gösterdik. Küresel güç odakları ve taşeronları da bu gerçeği bildikleri içindir ki, en namussuz, en kalleş saldırılara başvuruyorlar.
 
Bugünde Memur-Sen olarak 81 ilde eş zamanlı olarak Elâzığ’ımızda da Elazığ Valiliğimiz, Elazığ Belediyemiz, tüm siyasi parti teşkilatları,STK’larımız ve on binlerce halkımızla birlikte terörü lanetledik. Birlik ve beraberliğimizi dost ve düşmanımıza bir kez daha gösterdik. 
 
“Terör her nereden, her kimden gelirse gelsin” diyorduk bugüne kadar. Nereden, kimden geldiği herkesin malumu...
Artık herşey deşifre olmuştur. Ülkemize saldıran taşeron örgütlerin ortak bir proje oluğu bugün açık seçik bilinmektedir. FETÖ, DEAŞ ve PKK aynı küresel odakların stratejileri çerçevesinde hareket eden terör örgütleridir. Son zamanlarda bazı batılılardan gelen itiraf gibi açıklamalar, her üç örgütün de kaynağını göstermektedir. Amerikan Başkan adaylarından Trump, “DEAŞ’ı Obama kurdu” derken, FETÖ’nün CIA ile iş tuttuğunu cümle alem biliyor artık.
 
Bu açıklamalar göstermektedir ki ülkemize ve milletimize diz çöktürmek isteyenler, bu cani örgütlerle stratejik ortak gibi hareket etmektedirler. Halbuki hepsinin amacı da aynıdır. İşte bu yüzden ülkemiz sadece terörle mücadele etmiyor, küresel güçlerin oyununu bozmak için de büyük bir savaş veriyor.
 
Emperyalist devletler hangi oyunu oynarsa oynasın, hangi terör örgütünü kullanırsa kullansın Türkiye diz çökmeyecektir. Türkiye’yi yalnızlaştırdığını zannedenler, mazlumları unutmaktadır. Mazlum milletler her an bu ülkeye, bu ülkenin insanına dua etmektedir.  
 
Türkiye, bu bağımsızlık ve demokrasi mücadelesini kendi öz kaynaklarıyla, kendi vatandaşlarıyla, birliği, beraberliği ve onuruyla veriyor. Bütün bu hile ve desiselere rağmen birlik ve beraberlik içinde kendi yolculuğumuza devam edeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye yolunda elbette karşımıza yeni sorunlar, yeni saldırılar çıkacaktır. Kürdüyle, Türküyle, AlevisiSünnisiyle hep beraber bu zorlukların, bu saldırıların altından kalkacak güçteyiz. Yeter ki bu irademizi kaybetmeyelim. Yeter ki birliğimizi daha da güçlendirelim. Tarihi derinliğimiz, kültürel birikimimiz, kendi insanımız, kendi medeniyetimiz bize yol gösterecek güçtedir. Yeter ki görebilelim.
 
Elazığ da ilk defa böyle bir hain saldırının yapılması çok manidardır. İlimizde farklı etnik yapıda (Türk-Kürt-Zaza) farklı mezhepte (Alevi-Sunni) insanların olması ve birlikte yaşaması, asla teröre müsaade etmemesi,15 Temmuz Darbe girişimi sonrası tek vücut,tek yumruk olması, devletinin yanında yer alması, Cumhurbaşkanına sahip çıkması hedef olarak seçilmesine sebebiyet vermiştir. Ancak bunların alçakça planları tutmamış millet bir kez daha kenetlenmiş,birlik ve beraberliğini ortaya koymuştur.
 
Bu vesileyle Memur-Sen ailesi olarak bütün Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
 
19 Ağustos 2016 Cuma, 19:29
1198 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TERÖRÜN KAYNAĞI DA BELLİ AMACI DA