292 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
TERÖRE KARŞI TEK YÜREK
TERÖRE KARŞI TEK YÜREK
Memur Sen Elazığ Şubesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yoğun katılımıyla teröre lanet mitingi düzenlendi.
 
Diyarbakır'n Kulp ilçesinde sivillere yönelik düzenlenen terör saldırısı, yurdun birçok yerinde olduğu gibi Elazığ'da da lanetlendi. 
 
Elazığ'da Memur Sen İl Temsilciliği öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yoğun katılımıyla teröre lanet mitingi düzenlendi.
 
İzzetpaşa Camii önünde toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK", "Her şey vatan için" sloganları atarak Ahmet Aytar Meydanına kadar yürüdü. 
Meydanda düzenlenen mitingde Diyarbakır'da sivillere yönelik hain terör saldırısı lanetlendi.
Mitingde konuşan Memur Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, terörün kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Diyarbakır'ın Kulp ilçesinin Ağaçkorur köyü mevkisinde odun toplamaya giden vatandaşların bulunduğu araca terör örgütü PKK'lılar tarafından düzenlenen hain saldırı neticesinde 7 kişi şehit olmuş, 10 kişi yaralanmıştır. Terör kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu suçu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişi ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi; insanlık, kardeşlik, millet, ortak gelecek ve birlikte yaşama iradesidir. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar kimden gelirse gelsin, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Eli kanlı terör örgütü asker, polis, öğretmen, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden kan akıtmaya devam etmektedir. Anaların gözyaşı bir türlü kurumamış ve insanlarımız yıllarca unutamayacakları acılar yaşamıştır. Bu acılar bitsin. Anaların gözyaşı dinsin artık. Ülkemizde yaşanan terör saldırılarını Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Afganistan’da ya da Yemen’de yaşanan olaylardan bağımsız ele almak mümkün değildir. Hedef topyekûn bir İslam coğrafyasıdır. Varlıklarını ve çıkarlarını İslam coğrafyasının parçalanmışlığında gören odaklar, tüm terör yapılanmalarını finanse etmektedirler. Acı tasnifi yaparak; masum insanların öldürülmesine gerekçe bulma çalışmaları yaparak; baskı, şiddet ve tahakküme onay vererek terör saldırılarının önüne geçmek mümkün değildir. Bu bağlamda Diyarbakır'daki annelerimizin başlattığı eylem çok değerlidir. Diyarbakır’da ki annelere selam olsun. Hacire annemizin başlattığı bu şanlı eylemin bu soylu duruşun herkese örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Hacire annemizin ateşlediği bu direniş fitilinin önce bölgemizde sonra ortadoğuda sonra da tüm İslam coğrafyasında bir bomba gibi patlayarak İslam düşmanlarının güçlerini yerle bir etmesini Rabbimizden diliyoruz. İslam dünyasının tüm liderlerinin Hacire annemizdeki iradeyi ve cesareti örnek almaları gerektiğini buradan haykırıyoruz. Ülkemizin birliğini bozmaya yönelik terör faaliyetlerinin asla başarılı olamayacaklarını yineliyor, terörü lanetliyor! Hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”
Konuşmanın ardından şehitler için dua okundu. 
Mitinge AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirdağ, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kurulu başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
15 Eylül 2019 Pazar, 15:05
292 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TERÖRE KARŞI TEK YÜREK