397 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Tepkiler Ses Getirdi
Tepkiler Ses Getirdi
 
Malatya Valisi yaptığı açıklamanın tepkilere neden olduğunu görünce, yaptığı paylaşımı kaldırdı.
 
Malatya Valisi Aydın Baruş Elazığ’ın Keban ve Baskil ilçeleri arasında bulunan Karaleylek ve Saklı Kapı Kanyonlarını tekne ile gezerek yaptığı açıklamanın Twitter hesabından paylaşılmasının ardından başlayan tartışma ve Elazığ kamuoyunda başlatılan tepkiler nedeniyle, Malatya Valiliği’nin resmi Twitter hesabından Salı günü yapılan kanyon paylaşımı Çarşamba günü gece saatlerinde kaldırıldı. 
 
İKİ İLİ GERECEK PAYLAŞIM
 
Malatya Valisi Aydın Baruş’un Elazığ sınırları içerisinde yer alan Karaleylek ve Saklı Kapı Kanyonlarını gezerek “İnşallah Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Valiliği olarak bazı çalışmalarımız olacak” açıklamasıyla başlayan kanyon tartışması Elazığ’da tepkilerle karşılanmıştı. 
 
Birçok sivil toplum kuruluşu Valinin bu açıklamaları karşısında Kanyonların Elazığ il sınırları içerisinde bulunduğunu ve bunu bilen valinin nasıl olurda iki ili gerecek bir açıklama yaptığı konusunda tepkilerini dile getirerek basın açıklamaları yapmışlardı.
 
Yapılan açıklamaların ardından, Malatya Valisi Twitter hesabından kanyonlarla ilgili olarak yaptığı açıklamayı kaldırdığı gözlendi.
 
KANYON PAYLAŞIMI KALDIRILDI 
 
Malatya Valiliği’nin resmi Twitter hesabından Salı günü kanyonlarla ilgili iki paylaşım yapılmıştı. Vali Baruş’un kanyonlarla ilgili açıklamasının olduğu paylaşımlar Çarşamba günü gece 23.15’den sonra kaldırıldı. 
 
KALDIRILAN PAYLAŞIMDA NE VARDI? 
 
Malatya Valiliği’nin resmi Twitter hesabından kaldırılan paylaşımda; Malatya Valisi Aydın Baruş’un kanyonları tekneyle gezme görüntüsü ve Vali Baruş’un açıklamaları yer alıyordu. Vali Baruş’un o açıklamalarında “İnşallah Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Valiliği olarak bazı çalışmalarımız olacak” diyordu.
 
28 Kasım 2019 Perşembe, 17:18
397 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Tepkiler Ses Getirdi