27 Ekim 2015 Salı, 3089 kişi okudu
TEMİZERE BAKANLIK YOLU GÖRÜNDÜ
Seçime çok az bir süre kaldı. Ülkemiz için önemli olan bu seçimlerin yanında Elazığ'ın da kaderini belirleyecek olan çok önemli bir sınav olacak. 
 
7 Haziran seçimlerinde 4 milletvekili gönderme hakkına düşen şehrimizden; 3 tane AKP ve 1 tane MHP milletvekili çıkarmış HDP rekor kırarak Elazığ tarihinde en yüksek oyu alıp çok düşük oy ile milletvekilliğini kaçırmıştı! 
 
Elazığ'ımız yapısı gereği milliyetçi olsa da muhafazakar yanını hiçbir zaman terk etmemiştir. 
 
Ancak 1 Kasım'daki seçimde oy kullanırken muhafazakarlığın yanında ülkenin ve şehrimizin geleceğini de geri plana atmamalıyız.
 
Nitekim yıllardan beri söylenen 'Doğu'nun Milliyetçi Kalesi' Elazığ ilini bölücü mensup destekli şehir haline getirmek için yıllardan beri dönen dolapları hepimiz bilmekteyiz/görmekteyiz. 
 
Şehrimize özellikle 2000'li yılların başından itibaren doğu kökenli bölücü mensup kişilerin/ailelerin göç ettiğini biliyoruz ve bunların neticesi olarakta şehrin siyasi yapısında değişikliğe gidildiğini de görmekteyiz. 
 
Kulağımıza gelen söylentilerde CHP'nin Elazığ'da HDP'yi, HDP'nin de Tunceli'de CHP'yi destekleyeceği gelen bilgiler!
Peki sizlere sorarım Elazığ'da 2 Kasım sabahı 3 AKP ve 1 HDP milletvekilini görürsek ne düşüneceksiniz? 
 
Bir halkın refahı için yeni yollar, havaalanları, hastaneler, yerli savunma sanayi ve birçok işlerin yapılması elbette önemlidir ve güzeldir. 
 
Ancak %2,5 oy oranına sahip olan bir parti son seçimlerde bu oranı %15'e çıkarmışsa Elazığ için büyük tehlike kapımızda demektir. 
 
Bu şu demek oluyor: "Koalisyon olacağına tek başına iktidar olsun" diyerek AKP'ye oy atılması durumunda AKP'nin milletvekili sayısı yine 3'te kalacaktır ama bu sefer değişen 1 MHP yerine 1 HDP'li vekilin meclise gitmesi olacaktır. 
 
Bugün Devlet Bahçeli eleştirenler vardır gayet doğaldır, hataları var mıdır yok mudur tartışmalarının yapılması da doğrudur ancak KONU ELAZIĞ: MESELE CİDDİ, OYNANAN OYUN BÜYÜK! 
 
AKP İstanbul M. Vekili Hüseyin YAYMAN ile HDP Elazığ M. Vekili Adayı Orhan DEMİRBAĞ'ın aynı masada görüşürlerken çekilen görüntüleri var bunlar neyi görüşüyorlardı?! 
 
Bunların hepsini de geçelim 4 dönemde Elazığ'a hükümet kadrosunda hangi Bakanlık ya da hangi üst mevkilikler verildi? 
Evet sevgili Elazığlılar bu seçimde 'Ülkem için AKP' demenizi oy hakkı olarak doğal kabul ederim ancak şehrinin yıllardan beri gelen 'Doğu'nun Kalesi' sloganı yerine 'Biji Serok Gakgoş' kelimelerini duymak istiyorsan karar senindir! 
 
'Enver ERDEM çalışmadı', 'Bahçeli'yi sevmiyorum' diyebilirsiniz ama elinizi vicdanınıza koyun 7 Hazirandan bu yana aldığı 15.000 TL'lik vekil maaşının tamamını Elazığlı ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs olarak veren, 
Meclis tatil olmasına rağmen bu kadar kısa sürede tam 43 ADET YAZILI SORU ÖNERGESİ veren, 
Yapılmayan Pertek Köprüsü'nü, hala şehir dışına taşınamayan bölge müdürlüklerini, yapılamayan eğitim kampüsünü, stadyumunu, uzman erbaşların haklarını, öğretmen atamalarını ve sayamadığım Elazığ ve ülkeyle ilgili onlarca konuyu meclise taşıyan soran soruşturan YAVUZ TEMİZER'i görecek misin Elazığ! 
 
1 Kasım'a gidiyoruz anketler TEK BAŞINA İKTİDAR DEĞİL KOALİSYON olacağını defalarca söylüyor. 
 
Bizlerde 13 yıldır AKP'den göremediğimizi bu kez MHP'den göreceğimizi düşünüyoruz. Bununla ilgili olarak kulislerde ve halk arasında konuşulan, özellikle MHP'nin bölgedeki tek vekili olması ve çalışmaları vesilesiyle YAVUZ TEMİZER'in BAKANLIK için uygun olduğu konusu kulağımıza gelen bilgiler. 
 
Böyle bir şansın yıllar sonra Elazığ'a geliyor oluşu demek, kahve köşelerindeki gençlerimize iş, esnafımızın yüzünün gülmesi ve şehrin tekrar 'Doğu'nun Parisi' olması demek olacaktır. 
 
HAYDİ ELAZIĞ YÜREĞİNİ KOY, OY'UNU VER, OYUNU BOZ! 
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TEMİZERE BAKANLIK YOLU GÖRÜNDÜ