208 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Telmih Dergisi'nin 12. Sayısı çıktı
Telmih Dergisinin 12 Sayısı çıktı
Kültür, Sanat, Tarih ve Edebiyat Dergisi Telmih'in 12. sayısı çıktı. 40 ülkede yayın yapan Telmih'in yeni sayısında Anne Konusu geniş bir şekilde kaleme alındı.
 
Telmih Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Talat Özer ve yayın kurulu üyeleri, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Yeni Ufuk Gazetesi ve Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca'yı ziyaret etti.
 
Ziyarette Telmih Dergisinin 12. sayısına ilişkin bilgiler veren Talat Özer, "Telmih Dergisinin 12. sayısı ile birlikte ilimiz basınını güzide emek insanlarını ziyaret ediyoruz. Telmih Dergisi 12. sayısına ulaştı. Bu sayı ile birlikte 40 ülkeye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elazığ'dan çıktığımız 'Hatırlat gel  edebiyat edelim' sloganıyla güzel bir yolculuk başlattık. Bu zamana kadar 600'e yakın yazarla çalıştık. Son sayımızın konusu ise Anne ve Kadın oldu. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor. Her tarafa baktığımızda kadın cinayeti ve kadın istismarını görmek bizi üzüyor. Biz bunun bilinci ile kültürümüzde anne ve kadını ön plana çıkarmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Telmih Dergisi geleceğe yönelik olarak adımlar atıyor. Büyüyerek ve gelişerek devam ediyoruz. Dergimiz 40 ülkeye ulaşıyor: Yurt dışından yazarlarımız var. Yazarlarımızla birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle ulaşılmayacak yerin olmadığını düşünüyoruz. Böylelikle ne kadar çok insanın gönlüne dokunursak  o kadar da gelişime v a çık olup Türk kültürüne, Türk edebiyatına hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz." diye konuştu.
 
TELMİH DERGİSİ ZORU BAŞARDI
 
Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Yeni Ufuk Gazetesi ve Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca ise ziyaretlerinden ötürü Telmih Dergisi Yayın Kurulu üyelerine teşekkür etti.
 
Dergiciliğin zor bir iş olduğunu, ancak Telmih Dergisinin zoru başardığını belirten Koca, "Telmih Dergisi tabi uzun soluklu olmaya aday. Elazığ'dan çıkması bizim için, şehrimiz için apayrı bir önem arz ediyor. Genelde dergicilik zordur. Ama Telmih Dergisi zoru başardı. Elazığ'ı aştı. Bir müddet Elazığ dışına çıktı. Şimdi ülkeyi de aştı. Uluslararası 40 ülkede yayın yapmanın verdiği onuru bize yaşatıyor. Çeşitli konularda, özellikle toplumun kanayan yaralarına parmak basıyor. Dergide apaçık olayların üstüne gitme, onların farklı yönlerine projektör tutma özelliği var. Ben tekrar hocalarıma ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yayın hayatlarında başarılar diliyorum ve uzun soluklu olmasını temenni ediyorum" dedi.
 
09 Temmuz 2019 Salı, 18:14
208 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Telmih Dergisinin 12 Sayısı çıktı