291 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Tek Şeritli Yol Trafik Sıkışıyor!
Tek Şeritli Yol Trafik Sıkışıyor!
Elazığ'da Şehit İlhanlar Caddesi Mehmetçik Sokak'ta faaliyet gösteren esnaflar, bulundukları sokakta kaldırımın daraltılarak yolun genişletilmesini istedi. 
 
Sokağın tek şeritli olduğunu ifade eden esnaflar, iki aracın yan yana hareket edemediğini, bir araç durduğunda trafiğin kilitlendiğini ifade ettiler. 
 
Mehmetçik sokakta faaliyet gösteren esnaflarından Özlem Özçelik yaptığı açıklamada, sokağın tek şeritli olduğunu ifade ederek, "Bu sokakta trafik akışı çok yoğun.Ancak yol dar ve tek şeritli. İki araç yan yana gidemiyor. Bir araç durduğunda arkasında onlarca araç birikiyor. Bu sokakta birçok esnaf var. Her esnafın kendine göre günlük malzemelerini temin edeceği malzemeler oluyor. Bu malzemeleri indirmek için araçlar sokakta belli bir süre bekliyor. Böyle olunca da trafik kilitleniyor. Kornalar çalınıyor." dedi. 
 
Sorunun çözümü için belediye yetkililerine seslenen Özçelik, "Caddede düzenleme yapılarak yol genişletilmeli. Çünkü burası çok yoğun. Bütün esnaflar sıkıntı yaşıyor. Gerekirse kaldırım daraltılmalı yol genişletilmesi. Ya da kaldırım tamamen sökülmeli, yol çift şerit olmalı" dedi. 
 
07 Ekim 2019 Pazartesi, 16:50
291 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Tek Şeritli Yol Trafik Sıkışıyor!