1062 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
"Tek Bir Terörist Kalmayıncaya Kadar Mücadelemiz Devam Edecektir"
Tek Bir Terörist Kalmayıncaya Kadar Mücadelemiz Devam Edecektir
Son bir yıl içerisinde şehit olan şehit aileleriyle birlikte Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi iftar sofrasında bir araya geldiler.
 
Şehit ailelerine evlerinin kapılarını açan Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan hanımefendi, Şehit aileleriyle yakından ilgilenerek sohbet edip, istek ve sorunlarını dinlediler.
 
Vali Konağında gerçekleştirilen iftar programına ev sahibi Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi, Vali Yardımcıları ve eşleri, İl Jandarma Komutanı İlker Temel ve eşi, Elazığ Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Uğur Demir ile son bir yılda şehit olan şehitlerimizin aileleri katıldı.
 
İftar sonrası bir konuşma yapan Vali Murat Zorluoğlu, “Tüm şehit annelerine, babalarına, eşlerine, kardeşlerine ve çocuklarına davetimize icabet ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Büyük onur duyduk, şeref duyduk.
Şehit ailelerimizle her fırsatta bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Ramazanın başından itibaren 2 kez değişik mekânlar da bir araya geldik ama bugün bizim için çok özel bir gün. Evimizde kendi ailemizin bir parçası olarak şehitlerimizin yakınlarını ağırlıyor olmaktan, misafir ediyor olmaktan hakikaten çok mutluyuz. Eşimle, çocuklarımla beraber bugün bizim için çok özel bir gün. Allah hepsinden razı olsun. Ben bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Yüce Mevla’dan şehit ailelerimize tekrar sabırlar niyaz ediyorum.
 
Vali Zorluoğlu: Tek Bir Terörist Kalmayıncaya Kadar Mücadelemiz Devam Edecektir.
 
Önemli bir mücadele veriyoruz. Terörle mücadele, bu memleketin, bu milletin bekasıyla alakalı bir meseledir. Geleceği ile alakalı bir meseledir. Bu mücadele dağlarımızda, şehirlerimizde tek bir terörist kalmayıncaya kadar Allah’ın izniyle devam edecektir. Çok önemli, çok başarılı bir mücadele veriliyor. Tabi şehitlerimiz oluyor, gazilerimiz oluyor. Bu bizi, hepimizi çok üzüyor ancak ortaya konan mücadele ve bunun bir beka meselesi olduğunu dikkate aldığımızda ve şehitlerimizin Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim’de belirttiği şekilde Peygamberlerden sonraki en yüksek makama eriştikleri gerçeği bizimde acımızı hafifletiyor, sabrımızı artırıyor. 
 
PTT Genel Müdürlüğümüzün bir uygulaması var. Sayın Başbakanımız PTT Genel Merkezine giderek bu uygulamayı tanıttı. PTT Genel Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu’daki 13 tane ilimizde ki jandarma karakolları ve emniyet merkezlerine ücretsiz kart postalanmasıyla alakalı bir kampanya başlattı. Kampanyanın ismi ise ‘Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Kuvvetlerimize Yollamak Sizden’. Bu kampanya çerçevesinde vatandaşlarımız PTT merkezlerinde hazırlanmış olan kartlara kendi duygu düşüncelerini, terörle mücadele konusundaki duygularını, askerlerimize ve polislerimize göndermek istedikleri mesajları bu kartlara yazabilirler. Hem kartlar ücretsiz, hem de bir posta ücreti alınmıyor. Ben buradan tüm Elazığlı kardeşlerime, hemşerilerime bu fırsatı değerlendirmelerini ve bir anlamla da askerlerimize, polislerimize çok zor şartlar altında mücadele veren güvenlik güçlerimize böylece bir moral destek olmalarını öneriyorum.
 
Vali Murat Zorluoğlu: Vali Konağı, Şehit Yakınlarının Evidir.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni milletin evi olarak söylüyor, tanımlıyor. Bizde illerde Valilik Konaklarını şehitlerimizin yakınlarının evi olarak ilan etmek istiyoruz. Bugün bir ilki gerçekleştirdik ama inşallah bundan sonra Valilik Konağı’nın bu bahçesini şehit aileleri başta olmak üzere çeşitli sosyal kesimlere açmak istiyoruz. Onlarla beraber burada bir aile ortamında bir araya gelip teşviki mesai fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Onların acılarını paylaşmak, sorunlarını dinlemek istiyoruz.
 
Elazığ’a geldiğimizden bu yana eşimle ve ailemle birlikte özel ilgi göstermeye gayret ediyoruz. Şehitlerimizin yakınlarının sorunlarını öncelikli olarak çözme gayreti içinde oluyoruz. Umarım onlarda bizim bu çabalarımızdan memnundurlar. Kendilerine tekrar çok teşekkür ediyorum. Bizleri ramazana ulaştıran Yüce Mevla’dan ramazan bayramına da ulaştırmasını niyaz ediyorum. 
 
Bugün maalesef Dicle’de bir patlama neticesinde Mustafa Yıldırım isimli Polis kardeşimiz şehit olmuştur. Kendisine Allah’tan rahmet, Ailesine de Yüce Mevla’dan sabırlar diliyorum” dedi.
 
Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi ise “Evimize teşrif ettikleri için Şehit ailelerine çok teşekkür ediyorum. Kapımız her zaman kendilerine açık ve her sıkıntılarında yanlarında olduklarını bilmelerini isterim. Evimize gelerek bizleri onurlandırdılar, hepsinin ayaklarına sağlık” dedi.
 
Vatan için, millet için, bayrak için görev verildiği her an göreve hazır olduğunu belirten Elazığ Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Uğur Demir ise  “Şehit torunu ve aynı zamanda da terör gazisi olarak bizleri kendi ailesi gibi görüp, bu mübarek ayda bizleri davet ettikleri için Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Hanımefendiye teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin çocukları, anneleri, babaları bizlere emanettir. İnşallah hainlere geçit vermeyeceğiz ve bayrağımız daha şerefli bir şekilde dalgalanacaktır. Allah; ülkemizi, milletimizi daha güçlü kılsın. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.
 
Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Hanımefendiye teşekkür eden Şehit Sezer Aydemir’in babası Metin Aydemir ise “Bizi kendi aileleri gibi görüp, evlerinin kapılarını davet ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Kendimizi burada daha yakın, daha sıcak bir ortamda bulduk. Ne mutlu bize ki evladımızı bu vatan uğruna şehit verdik. Gözümü kırpmadan, seve seve bu vatan için aynı mücadeleyi vermeye de hazırım. Acımız çok büyük ve hiçbir zaman da bitmeyecek. Bu vatan ve millet için evladımızı şehit verdik, gururluyuz’ dedi.
 
29 Haziran 2016 Çarşamba, 10:12
1062 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Tek Bir Terörist Kalmayıncaya Kadar Mücadelemiz Devam Edecektir