15 Mart 2015 Pazar, 1752 kişi okudu
TECAVÜZVeni OYUNVidi ÇÖKÜŞVici
Elazığ Elazığ dedikçe kafamıza vurmaya başladılar, susun demeye başladılar, biz sizin kalıbınızı hazırladık buna gireceksiniz demeye başladılar…
 
Biz kalıplara girmeyeceğiz bedenlerimizi bu kalıba sokmaya çalışsanız bile bu şehrin ruhunu hiçbir kalıplara sığdıramayacaksınız.
 
Hele ki seçim dönemine girildiği şu zamanlarda, insanlarımızın menfi duygularını ön planda tuttuğunuz anlarda bile…
 
Uyanmaya başlayan bir Elazığ var artık, üzerinde oynanan oyunları görmeye başlayan bir Elazığ var artık, özüne dönmeye başlayan bir Elazığ var artık, e haklı olarak belirli odakların zoruna gidecek gitsin hem de en derinine kadar zorlarına gitsin.
 
Bu şehri asimile ettirtmeyeceğiz, bu şehri sahipsiz bırakmayacağız, bu şehri şer güçlerinin ellerine bırakmayacağız, bu şehir ELAZIĞlılarındır…
 
İlk başlarda Elazığ’ı önce kültürel olarak boğmaya başlayacaklar‘siz zaten böyleydiniz’ diyecekler, daha sonra ekonomik olarak dar boğaz edip insanların para için yaşadıklarını hissettirip siz bağlısınız diyecekler. Bunların ardından siz zaten ÇÖKTÜNÜZ dedirtecekler. 
 
O an’a fırsat vermeyelim baştayken her şeyimizi görelim dalga dalga şehrin üzerine yayılan deprem bulutları var hissettirmeden yavaş yavaş yayılan…
 
* * * *,
Harput yetiştirme yurdunda yaşanan cinsel taciz olayı bir anda ülke gündemini sardı.
 
Olayın açığa çıkmasından pardon olayın medyaya yansımasından 24 saat geçmeden beni arayan arkadaşlarım ‘Alparslan neden bir yorum yapmıyorsun sessiz kalıyorsun’ diye sordular…
 
Bu olay vardı zaten değil mi vardı vardı vardı! Nafiz koca söyledi mi, söyledi! Sivil Toplum Platformu sustu mu sustu!
 
Dönemin valisi sustu mu sustu!
 
Yaşanan olay şerefsizce, namussuzca, haysiyetsizce bir olay mı evet! Burada metruk olan şudur, zamanında neden bu olayın üzerine gerekli merciler gitmedi, neden bu olay şimdi gün yüzüne çıktı? Biliniyordu bilindiği halde bu zamana kadar neden susuldu?
 
Neden olay ulusal basına tam da şu zamanlarda verildi?
 
Ayık olun kardeşlerim, ablalarım, abilerim. 
 
Olayın ulusal basına yansımasından beri sosyal medya üzerinden takip ediyorum ve gündem; yetiştirme yurdunda yaşanan olaydan önce, ön planda olan subliminal bilgi yer alıyor ‘ELAZIĞ’DA YAŞANAN TECAVÜZ’.
 
Az daha bekleyin Elazığ, için içinde ne bit yeniği olduğunu herkes görecek…Nafiz koca yine herkesi aydınlatacak.
 
* * * *
Türkiye Belediyeler Birliği diye bir oluşum var ve Elazığ tarihinde ilk olarak Mücahit Yanılmaz encümen üyeliğine seçilmişti geçen yıl. Ve başkanımız geçen yıl seçildiği zaman nasıl ki kendisinin Elazığ için bir şans olduğu düşünülüyorsa, buraya seçilmesinin de büyük bir şans olduğunu söylemişti.
 
Türkiye Belediyeler Birliği’nde olmamız neticesindeki somut faydayı geçtiğimiz günlerde 33 araç hibe edildi belediyeler birliği üyelerine ve bunların içinden sadece 1 itfaiye aracı Keban belediyesine hibe edildi. Yani Elazığ belediyesine verilen bir şey yine olmadı.
 
Ve çekilen fotoğraf karesinde Başkan Kadir Topbaş’ın yanında, Mücahit Bey’in sevdiği D.bakır belediye başkanı Gülten Kışanak varken kendisi her ikisinin yanında dahi bulunmuyordu? Ve kendisi oradan Ankara’ya geçip Konuk Evi açılışı yaptı... 
 
Konuyla ilgili bilgi Ankara’da üst düzey kamu görevinde bulunan Elazığlı hemşehrilerimizden geldi. Hem de sitem dolu mesajlarıyla. Özellikle böyle bir birlikte encümen olmanın iyi bir görev olduğu ve dönemsel kısa vadeli olduğu, çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini bildirdiler. Yani bu fırsat bir daha elimize geçmeyebilir…
 
Neyse çok fazla kafanızı bulandırmayayım, kısa öz açık olalım. Cumhurbaşkanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay ilimize geldi ara sokaklar, dağ başları dahil hemen her alanda reklam afişleri, broşürler gördük ama abartılı bir şekilde.
 
Bizler Müslümanız ve Cumhurbaşkanımız da savurganlık konusunda özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyordu. Ancak Cumhurbaşkanımızın gelişi için tanıtım, duyuru, bayrak ve posterler için harcanan resmi kaynak 52.000 TL’dir!
 
Bakın bu para Cumhurbaşkanımızın gelişi için değil, gelişini duyurmak için harcanan para.
 
52.000 TL’ye dışarıda soğuktan üşüyen, açlıktan gezen, yatacak yeri olmayan gerek Suriyeli gerekse diğer yoksullarımızdan, (yoksulluk maaşı 225 TL ama bu paraya yine yoksul kalırsın) ben bu miktarı 500 TL’ye çıkarıyorum ve tamı tamına 104 kişinin bir aylık ihtiyaçlarına karşılık geliyor bu para. ‘Şimdi Alparslan oraya gelene kadar neler var neler’ diyenleri duyuyorum ama bunu da düşünmeliyiz.
 
30 Mart üzerinden 15 gün sonra tamı tamına 1 yıl/365 gün/8766 saat/525.949 dakika geçmiş olacak…
 
Yani belediyemizin dönemlik görevinin %20’si bitti. 10 elmanın 2’si yenildi. Peki verilen vaad projelerin %20’si bitirildi mi?
 
Ya da başlandı mı?
 
4 yıl daha soracağım!
 
HARPUT’A HALA OTOBÜSLE ÇIKIYORUZ, FÜNİKÜLER SİSTEM NEDEN YAPILMIYOR? 
 
TRAFİĞİ RAHATLATACAK ELBÜS İÇİN HALA NEDEN BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKILMADI? 
 
HARPUT AÇIK HAVA MÜZESİ İÇİN NELER YAPILDI?
 
 ELAZIĞDA PARK SORUNU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR AKILLI OTOPARKLAR NEREDE?
 
OTOBÜS DURAKLARI YA KIRIK YA DA SACDAN YAPILMIŞ KÖY DURAKLARI GİBİ, AKILLI OTOBÜS DURAKLARI NEREDE? 
 
GEÇTİĞİMİZ AYLARDA BELEDİYE ÇALIŞANLARI 20-25 OTOBÜS GELECEK HATTA 15 TANESİ YENİ MERCEDES DEDİLER NEREDE YENİ OTOBÜSLER? KOMŞU ŞEHİRLER YA ELEKTRİKLİ YA DA DOĞALGAZLI OTOBÜSE GEÇERKEN BİZE REVA GÖRÜLEN BU MU? YOKSA ŞU YENİ GELEN 80 MODEL KIRMIZI OTOBÜSLER Mİ MERCEDES? 
 
BOSNA HERSEK BULVARI ARALIK AYINDA YENİLENECEKTİ HANİ NEREDE?
 
GAZİ CADDESİ TRAFİĞE KAPATILACAKTI HANİ NEREDE?
 
SEÇİM ZAMANINDA SARAY CAMİİ İLE İZZETPAŞA CAMİİ ÇEVRESİNİ, SULTANAHMET İLE AYASOFYA CAMİİ ARASINDAKİ GİBİ YEŞİL BİR ALAN OLUŞTURACAĞIZ DENİLDİ HANİ NEREDE?
 
 

 

Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TECAVÜZVeni OYUNVidi ÇÖKÜŞVici