4909 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
TARAFTAR ÖZAT’I İSTEMİYOR
TARAFTAR ÖZAT’I İSTEMİYOR
Altınordu karşısında alınan 3-0 mağlubiyet, Elazığspor taraftarlarını çileden çıkardı. Sosyal Medya üzerinden yorumlarda bulunan taraftarlar Teknik Direktör Ümit Özat’ın istifa etmesini istedi…
 
Ligin ilk yarısını 23 puanla 7.sırada tamamlayan ancak ikinci yarıda aldığı başarısız sonuçlarla büyük düşüş yaşayan Elazığspor’da taraftarlar isyan bayrağını çekti.
 
Sezon başında Başkan Selçuk Öztürk’ün göreve gelmesiyle birlikte teknik direktör olarak anlaşılan ve kısa sürede kurduğu takımla Elazığspor’a yokluklar içerisinde çok şey kazandıran Ümit Özat, takım içerisinde sağladığı uyumla her kesimin takdirini kazanmış ve Elazığspor kısıtlı imkânlarına rağmen ligin ilk yarısını 23 puanla 7. Sırada,  liderin 8 puan gerisinde tamamlamıştı. Sezon öncesi herkesin küme düşmesin yeter dediği Elazığspor, ilk yarıda oynadığı 16 karşılaşmada 23 puan toplayarak ilk 6 için taraftarlarını ve kamuoyunu büyük beklenti içine sokmuştu. Üstelik bordo beyazlılar, kısıtlı kadrosuna rağmen 23 puanın dışında en az 5-6 puanda bireysel ve hakem hatalarından kaybetmiş, her kesimden büyük takdir toplamıştı.
 
Ama ikinci yarının başlamasıyla birlikte işler hiçte beklenildiği gibi olmadı. Önce sevilen yardımcı antrenör Fatih Akyel’le yollar ayrılırken, daha sonra Bilica, Cangele ve İmamverdiyev gibi önemli futbolcular kadro dışı bırakıldı.
Bütün bu olumsuzlukların üstüne Ümit Özat’ın her hafta farklı bir kadro ile maçlara çıkması ve takımda ki istikrarı bozması Elazığspor taraftarlarını Altınordu mağlubiyetinin ardından çileden çıkardı.
 
Sosyal Medya’da seslerini duyurmaya çalışan taraftarlar Twitter’da Ümit Özat İstifa hashtag’i altında örgütlenerek Teknik Direktörü istifaya çağırdı.
 
Pazar akşamı sosyal medyada örgütlenen taraftarlar, Ümit Özat’ı artık görmek istemiyoruz şeklinde paylaşımlarda bulunup, Ümit Özat’ı istemediklerini belirttiler. Yine İzmir ve çevre illerde ki maçlarda Elazığspor’u hiçbir zaman yalnız bırakmayan “İzmir Tayfa“ da sosyal medyadan bir bildiri yayınlayarak şu ifadelere yer verdi; “İlk olarak Bizler İzmir tayfa olarak kimsenin tayfası olmadık olmayacağız, Bu böyle bilinsin. Bizler sadece Sevdamız Elazığspor'un savunucusu olduk.
 
Bu taraftar bin bir cefa çekerek, gerek cebinden gerek yüreğinden vererek Manisa, Denizli ve İzmir’de ki tüm maçlara hiçbir menfaat gözetmeksizin gitmiştir. Sabahın 7'sinde kalkıp yağmurun altında Denizli’ye gitmek için beklediğimiz günleri de biliriz, 2 yıl önceki Fenerbahçe maçında polis kalkanlarıyla dışarı atıldığımız günleri de. Kimse bize abi’lik dersi vermesin. Pazar günü yaşanan olaya gelirsek, İzmir'e sanki tatil yapmaya gelen futbolcular ve teknik heyetin maç 3-0'ken sanki önde oynuyormuşuz havasında verdiği rahat tavırlar hepimizi üzmüştür. Bunun sonucunda verilen tepkilerden dolayı Ümit Özat taraftarın üzerine yürümüştür. Ümit Özat’ın bu hareketini kınıyor, her fırsatta gideceğini belirten Ümit Özat'a istifanın da bir erdem olduğunu belirtiyoruz.” Saygılarımızla. İzmir Tayfa
13 Nisan 2015 Pazartesi, 17:21
4909 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TARAFTAR ÖZAT’I İSTEMİYOR