513 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Sürsürüspor’dan Dev Atak!
Sürsürüspor’dan Dev Atak!
Sürsürüspor’da, idari menajerlik görevine eski teknik adam Cihan Erdim getirildi. Erdim, "Bugünden itibaren çalışmalara başlıyoruz. Artık gecemiz ve gündüzümüz Sürsürüspor için" dedi.
 
2019-2020 Futbol Sezonu’nda Fırat Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü ile ilimizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek Sürsürüspor, idari menajerlik görevine Elazığ’ın tecrübeli teknik adamlarından Cihan Erdim’i getirdi.
 
Konuyla ilgili olarak duygu ve düşüncelerini spor müdürümüz Özgür Yıldırım’a anlatan genç teknik adam Cihan Erdim doğup büyüdüğü ve teknik adamlığını yaptığı mahalle takımı tarafından böyle bir teklifin yapılmasının kendisi için büyük gurur olduğunu belirterek ‘Artık gecemiz ve gündüzümüz Sürsürüspor için…’ dedi.
 
Zaman kaybetmeden yeni sezon çalışmalarına başladıklarını teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda belirledikleri kaliteli oyuncuları kadroya katacaklarından bahseden Erdim, Sürsürüspor’un bu sene Bal Ligi’ne damga vuracağını kaydetti.
 
Sağlam, dürüst ve kaliteli bir başkana sahip olduklarının da altını çizen İdari Menajer Cihan Erdim, Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal’ın alt liglerde yaş sınırlandırılması kalksın yönündeki açıklamalarının olumlu olduğunu, Türk Futbolu’nda kalitenin artmasın adına yaş sınırlandırılmasının kalkasının doğru bir karar olacağını belirtti.
 
Cihan Erdim’in günışığı’na verdiği özel röportaj şöyle;  
 
*Bu teklifi geri çeviremezdik…
 
“Sürsürüspor zaten bizim kendi mahallemizin takımı. Daha önce bu kulüpte çalıştık. Bu takımın Bal Ligi’ne çıkarılmasında, takımın oluşturulmasında, arkadaşlarımızla beraber bir yol haritası çizmiştik. Allah’a şükür bu takım bu seviyelere geldi. Bu senede hem idari işler hemde takımın yönetimin üzerindeki yükü alma adına böyle bir teklif geldi. Biz bu mahallede doğduk, büyüdük. Bu takımın BAL Ligi’ne çıkmasında da emeğimiz var. Bizim bu teklifi geri çevirmemiz mümkün değildi. Kabul ettik. Bu doğrultuda göreve başladık.”
 
*Şartlara göre oyuncu transfer edeceğiz…
 
 “Tabi takımımızın hocası var. Sedat Demirbaş Hoca. Aynı zamanda İbrahim Hoca beraber Sürsürüspor’un teknik patronluğunu yapacak ekip. Hocamızın verdiği transfer raporu doğrultusunda, transfer çalışmalarımıza başladık. İl içinden ve il dışından futbolcular var. Bu oyuncularla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu görüşmeler neticesinde takımımıza katkı sağlayacak, Sürsürüspor’u hedefe götürecek futbolcularla ve hocamızın onay verdiği isimler doğrultusunda transferler yapacağız. Zaten mevcut bir iskelet kadromuz var. İç transferde herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Tabiki kendi ayrılmak isteyen oyuncularımıza teşekkür eder yollarımızı ayırırız. Zaten büyük ölçüde iç transferde birçok futbolcumuzla anlaştık. Yine Elazığ içinde belirlediğimiz kaliteli oyuncular var. Hocamızın raporu doğrultusunda Elazığlı ama il dışında olan oyuncular var. Bunun dışında İstanbul’da, Muğla’da, Erzurum’da, Türkiye’nin değişik illerinde BAL’da oynayan oyuncularla görüşüyoruz. Tabi şartlar uyarsa bu oyuncuları da kadromuza katmayı düşünüyoruz.”
 
*2.Etap Kampı Erzurum’da…
 
“Bu sene Sürsürüspor’da hedef tabiki üst sıralar. Bu sezonu iyi atlatıp gelecek sezonunun da planlarını yapacağız. Gelecek sezon hedefimizi 3.Lig olarak belirledik. Bu düşüncede hocamız, idari ve teknik kadroyla beraber bu hedefe yoğunlaşmış durumdayız. Futbolcularımızın çoğu da BAL Ligi tecrübesi olan oyuncular. Keza hocamız ve teknik kadromuzda aynı şekilde. Kamp programız da netleşti. Hocamızın raporu doğrultusunda 1. Etap Kampımızı Elazığ’da yağacağız. Ağustos Ayı içerisinde 2.Etap Kampımızı Erzurum’da yapacağız. 15 günlük bir kampımız var. Çalışmalarımız ve rezervasyonlarımızı yaptık.”
 
*Çok sağlam ve dürüst bir başkanımız var…
 
“Sürsürüspor’da hedef yüksek, çıta yüksek. Doğru ve sağlam adımlarla ilerlemek istiyoruz. Güçlü bir yönetimimiz var. Vizyonlu e güçlü bir başkanımız var. Yavuz Başkan dürüst bir insan. Elazığ Amatörü sağlam bir başkana kavuştu. Ayrıca kulübümüzün onursal başkan Şahin Şerifoğulları’na da sizlerin aracılığıyla teşekkür etmek istiyorum. Biz heyecanlıyız. Yapabileceğimizin en iyisini yapacağımıza inanıyoruz. Sürsürüspor inşallah bu sene Bal Ligi’ne damga vuracak.”
 
*Kulübün menfaatlerini düşünerek hareket ediyoruz…
 
“Dış transferde kaç transfer yapacağımızı telaffuz etmek istemiyoruz. Takımımızı en iyi yerlere getirecek transferleri yapmak istiyoruz. 1. ve 2.Etap Kampı’na da isimler gelip gidecek. Bu konuda hocamızın 15-16 kişilik bir transfer listesi var. Onlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Tabi kulübün mali durumuna göre transferle yapacağız. Transfer piyasaları yüksek. Bizde kulübün menfaatleri doğrultusunda ilerlemeye çalışıyoruz. Ama en iyisini yapacağımıza hem mahalle halkımız hemde Elazığ Spor Camiası emin olsun.”
 
Yaş sınırlaması kalksın tabiki…
 
“Bence çok doğru karar. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. Transfer konusunda tüm kulüpler bu yaş olayını bekliyor. Bu yanlış uygulamadan biranönce geri adım atılması lazım. Muhtemelen yaş sınırı kalkacaktır. Bence yaş sınırının kalkması, Bal Ligi’nin ve Türk Futbolunun kalitesi artması adına çok büyük katkıda bulunacaktır. Çünkü niye alttan yetişen futbolcular, tecrübeli futbolculardan çok şeyler öğreniyorlar. Bence futbolda kalitenin artmasın adına olumlu bir karar.”
 
07 Haziran 2019 Cuma, 16:55
513 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Sürsürüspor’dan Dev Atak!