14846 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“ŞUAY ALPAY SEN KİMSİN?”
ŞUAY ALPAY SEN KİMSİN
Eyüp Bağları Sulama Birliği çalışanlarının kaybolan hakları konusundaki belirsizlik devam ediyor. Bir ay önce başlattıkları açlık grevini Ak Parti İl Başkanının sözüne istinaden bitiren Birlik çalışanları Ak Parti İl Başkanı Nusret Çoban’ın “işleri hazır” yönündeki açıklamalarına bir açıklık getirmezken siyasi parti ziyaretlerinde Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay’ı suçlamaya devam ettiler.
 
MHP birinci sıra Milletvekili Adayı Yavuz Temizer seçim bürolarında kendilerini ziyarete gelen Eyüp Bağları ve Kovancılar Sulama Birliği çalışanları ile yaptığı görüşmede mağdur edilen işçilere tehditler savurduğu gerekçesiyle Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay’ı yalancılıkla suçlayarak sen kimsin dedi.
 
BİRLİK ÇALIŞANLARI CHP’DEN SONRA MHP’DE
 
Geçtiğimiz günlerde CHP Elazığ İl Başkanlığını ziyaret ederek destek arayışına çıkan Eyüp Bağları Sulama Birliği çalışanları dün de MHP Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek MHP Milletvekili adaylarına durumları hakkında bilgiler verdiler.
 
BİRLİK BAŞKANINA HODRİ MEYDAN
 
MHP Seçim Koordinasyon Merkezinde birlik çalışanları adına bir açıklama yapan Süleyman Tanış Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay hakkındaki ithamlarını yineledi. Bizlere verdiği sözü yerine getirmedi diyen Birlik Çalışanı Süleyman Tanış dönemin Birlik Başkanı Ahmet Paki Karışmaz’ı da işin içerisine katarak gelsinler milletin huzurunda gerçekleri tartışalım diyerek hodri meydan çağrısında bulundu.
 
TEMİZER; YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
 
Birlik çalışanlarının sorunlarını dinleyen MHP birinci sıra Milletvekili adayı Yavuz Temizer de sorunun ne olduğunu çok iyi bildiklerini söyleyerek konuyu yakından takip ettiklerini ifade etti.
 
SÖZÜNÜ YERİNE GETİRMİYORSAN YALANCISIN
 
Geçtiğimiz günlerde Birlik çalışanlarının yaptıkları açıklamalardan dolayı Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay’ın tehdit içerikli açıklamalarına da değinen MHP Milletvekili Adayı söz vermişsen yerine getireceksin, getiremiyorsan sen yalancısın diyerek Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay’a yüklendi.
 
NEDEN TEKRAR MİLLETİN KARŞISINA ÇIKTIN
 
Temizer açıklamasında Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay’ın televizyondaki açıklamalarına değinerek şunları söyledi: Milletvekili kalkmış; “ben göreve geldiğim günden beri, 2011 yılından beri bu probleme vakfım bu problemi çözmek için elimden gelen her şeyi yaptım.“ madem yaptıysan neden çözemedin. Küçük bir problemi de çözemiyorsan tekrar neden milletin karşısına milletvekili adayı olarak çıktın.
 
SİYASETÇİLERİMİZİN BECERİKSİZLİĞİ YÜZÜNDEN
 
Bu problemin çözülmeyecek bir problem olmadığını da ifade eden Temizer; bu atla deve gibi bir problem değil, haksız yere kapatılmış bir sulama birliğidir. Haksız yere kapandı dememdeki sebep şu; borcundan dolayı… 100 kilometre ilerimizde devlete trilyonlarca borcu olan Sulama Birlikleri var. Ama onlarda bu tür sıkıntılar yok. Burada bir çifte standart var. Bizim siyasetçilerimizin beceriksizliği yüzünden o topraklar yıllardır kuru kalmış bu bir.
 
HAVA ATMAK KOLAY 
 
İkincisi kapattırdınız kapattırdınız, peki bu insanları neden hala mağdur ediyorsunuz. Çözün problemlerini. Zor bir olay da değil. Gidersiniz Bakanlığa bu arkadaşlarımızın böyle bir problemi var ve çözülmesi gerekiyor diyerek baskı uygularsınız. 7 katrilyonluk bir bütçe getirdik diye hava atmak kolay bu bütçeden bu arkadaşların bu sorunlarını çözemez miydiniz?
 
İSTESELERDİ ÇÖZERLERDİ
 
Temizer konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada isteselerdi 50 bin defa çözmüşlerdi dediği konuşmasını şöyle sürdürdü: getirdiklerini iddia ettikleri bütçeden bile 50 bin defa çözebilirlerdi. 7 Katrilyona 50 bin defa çözülecek bir mevzuydu bu. Ama burada siyasi iktidarın her zaman yaptığı gibi insanları bir ötekileştirme, sadece kendi adamlarına milletvekili olma ve sadece Adalet ve Kalkınma Partisi üyelerinin milletvekili olma gibi bir durumları var. Bu arkadaşlarımızın siyasi görüşleri beni ilgilendirmez, bir problem varsa Milliyetçi Hareket Partisinin yöneticileri olarak bunu çözmek bizim boynumuzun borcudur.
 
NEDEN HALA OYUNUZU ONLARA VERİYORSUNUZ?
 
MHP birinci sıra milletvekili adayı Yavuz Temizer seçim bürolarında kendilerini ziyarete gelen Eyüp Bağları ve Kovancılar Sulama Birliği çalışanları ile yaptığı görüşmede mağdur edilen işçilere verilen sözlerin tutulmadığını ve çalışanların tehdit edildiğini de belirterek bir problemin çözümünü beceremeyenlere neden hala oyunuzu veriyorsunuz dedi.
 
VEKİL ELAZIĞLIYI TEHDİT EDİYOR
 
Birkaç insanın mağduriyetlerini çözemeyenler kalkmışlar bir de bu insanları tehdit ediyorlar diyen MHP adayı Temizer açıklamasında Ak parti Milletvekili Şuay Alpay’ı kastederek; becerememesini bir tarafa bırak bir de kalkıp Elazığlıyı tehdit ediyorlar. 
 
HAKARET YOK BU NEYİN TEHDİDİ
 
Dertleri var insanların, dertlerini dile getiriyorlar, derdi olan insan bir açıklama yapıyor açıklamada küfür yok, hakaret yok diyen Temizer buna rağmen milletvekili kalkıp televizyonlardan; “çok açık bir hukuk ihlali yapmasına, iftira atarak ve hakaret ederek şahsıma zarar vermesine rağmen ben bu konuda kendisine bir fırsat tanıyorum.” Diyerek tehditler savuruyor.
 
SEN KİMSİN NEYİN FIRSATINI TANIYORSUN
 
Sen kimsin, sen kimsin? Neyin fırsatını tanıyorsun? Diyerek Şuay Alpay’a tepki gösteren Temizer; “Bu insanların problemini çözeceğim dedin, çözmediysen yalancısın sen” diyerek Ak Parti Milletvekili Şuay Alpay’a şöyle seslendi: “neyin fırsatını tanıyorsunuz siz? Hem insanların mağduriyetini gidermeyeceksiniz hem de kalkıp Elazığlıyı tehdit edeceksiniz yok böyle bir yer. Böyle bir Türkiye’de olmayacak böyle bir Elazığ’da olmayacak açık ve net ifade ediyorum.”
 
 
06 Mayıs 2015 Çarşamba, 17:58
14846 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ŞUAY ALPAY SEN KİMSİN