985 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
STK’LAR PROJELERİNİ ANLATTI
STK’LAR PROJELERİNİ ANLATTI
Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kasım ayı genel kurul toplantısı, TÜMSİAD Elazığ Şubesi konferans salonunda, İlimiz Milletvekili Sn. Ejder AÇIKKAPI ve Kurum Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 
 
Platform dönem sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, açılış konuşmasında: 
 
Bir işin verimli bir şekilde yapılabilmesi ve yürütümünde, doğru projelendirme oldukça önemlidir. Platform olarak, bu bilinçle 2017 yılı içerisinde STK’larımıza proje hazırlama ile ilgili eğitim vererek ve STK’larımızdan bu yönde gelen taleplere destek sağlamaktayız. Son zamanlarda, Sivil Toplum Kuruluşlarımız faaliyet alanları ile uyumlu olarak, ilimizin gelişimini kendilerine dert edinerek, sadece sözde değil aynı zamanda projeler hazırlayarak katkı sunmaktadırlar.
 
Bizlerde, platform olarak bu projelerin ilimiz için önceliklendirilmesine ve destek sağlanmasına yönelik olarak çalışmalar yapmaktayız. 
 
Bu çerçevede, kasım ayı STK platform toplantısını Milletvekilimiz Sayın Ejder AÇIKKAPI ve ilgili Kurum Müdürlerinin katılımı ile yaparak, ilimizin gelişimi ve kalkınmasına yönelik olarak Sivil Toplum Kuruluşlarımızın hazırlamış olduğu proje önerilerini ele alacağız. Her bir proje önerisi, ilgili STK yöneticisi tarafından sunulup, projenin gerek ekonomik ve gerekse sosyal çıktılarını değerlendirip, bu projelerin hayata geçirilmesi için ilgili kamu kurumu yöneticilerimizden ve siyasilerimizden beklentilerimizi ifade edeceğiz.
 
Platformumuzun toplantısına katılarak katkı sunmayı amaçlayan, Milletvekilimiz Sn. Ejder AÇIKKAPI başta olmak üzere KOSGEB Müdürü Sn. Şaban YAŞA, Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Koordinatörü Sn.Vahap YOĞUNLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sn. Suat KENÇ, DSİ 9. Bölge Proje ve İnşaat Şube Müdürü Sn. M. Fatih ÜLGER’e teşekkür ederiz.
 
Açılış konuşmasının akabinde, toplantıya ev sahipliği yapan TÜMSİAD Elazığ Şubesi Başkanı Mahir SÖNMEZ, ilimizin gelişimi için her zaman STK’larımız ile birlikte çalışmayı arzu ettiklerini ve böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmanın memnuniyetini dile getirerek, katılımcılara teşekkür etti.
 
Milletvekili Sn. Ejder AÇIKKAPI ise STK’larımız ile ortak bir hedef doğrultusunda çalışmayı netice almak açısından önemsediklerini ifade ederek, yükte hafif pahada kıymetli ürünlerin artık günümüzde ekonomik gelişmede ön plana çıktığını, bu çerçevede STK’larımızın ilimizin kalkınmasına yönelik proje önerilerinin takipçisi olacaklarını belirtti.
 
Toplantıda; STK yöneticileri aşağıda belirtilen proje önerilerini katılımcıların değerlendirmesine sunarak, beklentilerini ifade ettiler:
 
  
1. ELSAD - Murat ERDOĞAN: 
Anadolu Yıldızları Bölge Ticaret Merkezi
2. HAZARSAM – Bilal ÇOBAN: 
Devlet Demiryolları Lojistik Merkezi
3. EVADER – Ahmet SARAÇ:
Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi
Uluova/Kuzova’nın Güneş Enerjisi İle Sulanması
4. Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ile ASP Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ortaklığında - Suat KENÇ:
İlçe Spor Okulları
5. HARPUDER – Eyüp BAĞCI:
Harput’un Yeniden İhyası
6. Elazığ Eğitim Bir Sen – Atilla YILMAZ:
Yeni Öğretmenevi Hizmet Binası
Sivrice – Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Entitüsü
7. AkDer – Mehmet ŞİBAL:
Okullarda Ahlaki Eğitimin Güçlendirilmesi
8. Goncalar Solmasın – Hacı ORMANOĞLU:
Okul Oyuncak Odaları
9. ŞavakDer – Naim DOĞAN:
Sosyal Sorumluluk Projesi
10. Elazığ Birlik Vakfı – Selahattin CANPOLAT:
Karaçor bölgesinin ulaşımı için köprü yapımı
11. Palu Gökdere Derneği – Selahattin GÜRGÖZE:
Gökdere bölgesinin ulaşımı için yol ve köprü yapımı 
12. Elazığ STK Platformu – İbrahim TÜRKOĞLU:
Harput Diyanet Akademisi
Uluslararası Teknik Üniversitenin kurulması
Sivrice - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Merkezi 
 
Toplantının son bölümünde ise Kamu Kurum yöneticilerinden KOSGEB İl Müdürü Sn. Şaban YAŞA’nın KOSGEB’in son açıklanan destekleri ve Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi projesinin geldiği aşama ile ilgili bilgilendirmesi oldu. Ayrıca, DSİ 9. Bölge Proje ve İnşaat Şube Müdürü Sn. M. Fatih ÜLGER, Uluova/Kuzova sulama projelerinin durumu ve güneş enerjisine dayalı sulama sistemi için Uluova da oluşturulan pilot proje hakkında bilgi sunumu gerçekleşti.
 
02 Aralık 2017 Cumartesi, 17:27
985 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
STK’LAR PROJELERİNİ ANLATTI