698 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Sokak Sokak Kaybolan Kedisini Arıyor
Sokak Sokak Kaybolan Kedisini Arıyor
Tamer ÖREN - Elazığ’da yaşayan emekli kadın dışarı çıkıp bir daha dönmeyen Mia adlı kedisini sokak sokak arıyor.
Elazığ’da yaşayan emekli  Havva ÇİÇEK 6 gün önce evden çıkıp bir daha dönmeyen kedisini   arıyor. ÇİÇEK kedisinin fotoğrafının bulunduğu ve özelliklerinin yazılı olduğu   afişleri  oturduğu mahallede birçok yere asarken kedisinin bulunması için vatandaşlardan yardım bekliyor.
 
2 yaşındaki tekir  kahverengi kırma cinsi kedilerinin ailesinin bir parçası olduğunu söyleyen  ÇİÇEK “ Kedimizin adı Mia’nın annesine araba çarpıp ölünce küçük kızım onu sahiplenerek Kocaeli’nden getirmişti.  Mia henüz ailemize katıldığında 20 günlüktü. Kısa süre ailemizin bir parçası oldu. Ona evladımızmış gibi bakıyorduk. 2 defa doğum yaptı ve yavrularını sahiplendirdik.  Her gün bir süre apartmanın bodrumuna iner gezer  daha sonra eve gelirdi. 6 gün önce iftardan sonra aşağıya indi ve bir daha dönmedi adeta sır oldu. Çocuklarım, eşim ben çok üzülüyoruz. Benim için evde bir yoldaştı” dedi.
 
Mahallede birçok yere Mia’nın fotoğrafının olduğu afiş yapıştırdığını söyleyen  ÇİÇEK “ Yaşadığımız çevrede direklere, panolara afiş astık.  Yakın çevremizdeki bütün sokaklara  onu bulmak için baktım. En ufak bir iz bile yok. Kedimiz adını biliyor. Boynunda kahverengi tasması var. Mia’yı gören olursa oğlum Emre’ye 0536 821 4503 numaralı telefonları ulaşmalarını rica ediyorum. Gücüm yettiğince kedimizi bulana küçük bir ödül de vereceğim” ifadelerini kullandı.
 
  
 
21 Mayıs 2019 Salı, 00:00
698 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Sokak Sokak Kaybolan Kedisini Arıyor