19 Ekim 2019 Cumartesi, 800 kişi okudu
KEREM SEÇER
SN ŞERİFOĞULLARI İLE DOBRA DOBRA
Seçildiği Günden itibaren Bu şehrin insanları ile iç içe olma, Onlarla  hasbuhal etme, birlikte yönetim anlayışı ile  gerçek bir Gönül belediyeciliğine sözde değil bir fiil özde olduğuna imza atan  ve  davet edilen her yere ayrım yapmaksızın icabet eden  Elazığ'ın genç, dinamik, efendi,güler yüzlü Belediye başkanı Sayın Şerifoğulları,  kendilerine yaptığımız Davetimize icabet ederek  ani bir ziyaretle Baş Danışmanı Sn Nazif Bilginoğlu ile  Çadır kente gelerek, Çadır kentin ''Demlendik, Dertleştik, DİNlendik '' parolasını teneffüs ettik.
 
Kendileri ile iki kez 24 haziran seçimleri esnasında taziyelerde, 31 mart seçimlerinde de  bir iş yerinin açılışında El sıkıştığımız dışında Daha önceleri Hiç bir tanışıklığım olmadığını yine bu köşede yazmıştım.
 
Hazır bizde  Bu değerli şahsiyeti Konuk etmekten duyduğumuz mutluluk ile yetinmeyip dobra dobra  Demlenirken bu şehrin meseleleri üzerinde Dertleştik.
 
Göreve Başladığı günden Bu güne Geçen altı aylık süre içerisinde, Kendisinden Önceki Başkanların aksine  Halkla aralarında duran beş cm kalınlığındaki Cam  ve koruma ordusundan oluşan Etten  duvarları kaldırarak Halkın kendisini gördüğü gibi seslerini de  duymuş olması  Makamların Kişiye bir Gurur-Kibir ile şereflenme yeri olmadığını, Mütevazi ve alçak gönüllülükle O makamlara Şeref vermenin yeri olduğunu göstermiştir.
 
İlk Çayı yudumlamaya başladığımızda, Muhabbettin seyri koyulaşmaya doğru gideceğinin işaretini veriyordu,
 
Geçen Altı aylık dönemi nasıl değerlendiriyorsunuz  sorusu sn Başkan tarafından şahsıma yönetilince, Görebildiğim kadarıyla Müsbet yönlerinin daha ağırlıkta olduğu, ileriye dönük daha güzel ve hayırlı hizmetler yapacağınızın işaretlerini görüyorum, 
 
Bir kaç örnekle, beyaz masanın disipline edilmesi, geçen aylarda vukuu bulan sel baskını karşısında mağdur olan  mahalle ve sokaklara anında müdahil olunması,evlerini sel bastığı mağdur ailelerin evlerinin onarımı yapılması, kullanılamaz duruma gelen mobilya ve ev aletlerinin sıfır alınarak mağdur aileye hibe edilmesi, Yaşlı ve kimsesiz ailelere evde hizmet ekibi kurarak her tür tadilat işlerinin yapılması, Şehrin temizlik konusunda çevre illere fark attığı gibi konulara ilavetten en önemlisi de Mahalle muhtarları ile sürekli mahallelerde neler yapılabilir konularında istişarelerde bulunulması gibi Birlikte yönetim kavramının slogandan öteye Hayata geçirilmesi olarak görüyorum.
 
Bunlara ilaveten seçim beyannamenizde belirttiğiniz 11 başlıkta 100 projenin de takipçisi olduğumu söylediğimde. Sn Başkan  Konu proje olunca projelerden tüm proje çalışmalarının bittiği ve ihalelerinin yapıldığı bir kaç projenin  hayata geçirilmesi için iş teslimi yapıldığını ve Çevre Şehircilik Bakanının Elazığ'ı ziyaret etmesi ardından projelerine  Bakanlıktan Tam destek almasının verdiği motivasyon ile Gözlerindeki Parıltıdan  ne kadar mutlu olduğunu okumak mümkündü.
 
Sn.Şerifoğulları çalışmaların başladığı projeleri şu başlıklarla tafsilatlı anlattı, Ben yazıda fazla teferruata girip okuyucu kardeşlerime bıkkınlık vermek istemediğim için çalışması başlatılan projelerin şunlar olduğunu yazmakla  yetineyim.
 
1.). 25 dönümlük Kent meydanı projesi, Kapalı çarşı ve Eskı hükümet konağı arasındaki SSK binasının  yerine  altı otopark olmak üzere kent meydanı yapılması için Arsa takasında son aşamaya gelindiği,Sn Bakanımız ile bu alanda incelemeler yaptık.
 
2.).Kapalı çarşı restorasyonunda, Elazığ'a dışardan gelen gerek Yabancı Turist, Gerekse yerli misafirlerin ilk uğrak yeri olan Kentin Gastronomik ürünlerinin tanıtımında etkin role sahip kapalı çarşı tarihi dokusu korunarak daha modern bir görünüme kavuşturulması ihalesi bitmiş iş teslimi yapılarak yüklenici firma tarafından  çalışmalar  başlatılmıştır.
 
3.).Saray cami ve belediye çarşısı meydan düzenlenmesi bit pazarı bakırcılar sokağın kent meydanına dahil edilerek Çevre ve şehircilik bakanı ile meskun yerler birlikte gezilmiş ve  bakanlık onay vererek proje hayata geçirilmesi için ihale aşamasındadır.
 
4.).İmar ve kentsel dönüşüm projeleri dahilinde cumhuriyet mahallesi sarı ve beyaz evlerde hak sahipleri muteahitlerle görüşüp kentsel dönüşüme başlayabilecekleri ile Karşıyaka afet konutları için Toki ile görüşmelerin son noktaya geldiği, 
 
5.).Kapalı fuar alanı projesi tüm projesi bitirilmiş olup ihalesinin en kısa zamanda yapılarak  Şehrimizin tarihi ve kültürel mirası ile örtüşecek modern bir kapalı fuar alanı yaparak  gelecek yıl ALLAH nasip ederse Tüm fuarlarımızı burada yapmayı planlıyoruz. 
 
6.).Cip köyü termal suyunun değerlendirilerek sağlık tatil köyü kurulması amaçlı MTA genel müdürlüğü tarafından açılan ihaleye girerek 30 yıllığına işletmesini belediye olarak aldık çalışmalara başladık.
 
7.).Kent köy projesi en önemli projelerimizden biri olarak görüyoruz, gelecek neslin köy hayatı ile  bütünleşmesine  katkı sağlayacak olan bu proje ile organik tarım ürünleri yetiştirmeyi, çocuklarımızın bu projede doğa ile iç içe her tür sportif ve kültürel etkinlik alanlarının bulunacağı bir ortamda söz geleneğimizde  yerini bulan Köylü milletin efendisidir cümlelerinin ihtiva ettiği manayı kavramaları sağlanacak.
 
8.).Ulukent, Salıbaba kanal boyu projesi ile feyzi çakmak mahallesi kanal boyu bulvar yapımı başlatılmış 3.500 km  uzunluğunda kanalın yanlarından geçen yollar ile  şehre vizyon katacak bir proje olacağına inanıyoruz.
 
9.).İlk etapta 335 bin metrelik içme suyu hattının yenilenmesi projesi ki Şu an  Elazığ içme suyunun %50 gibi bir kısmı kayıp,  bunun nedeni mevcut su Hatının çok eski olması her gün onlarca su patlağı vakıası yaşanması ekiplerimizin anında müdahaleesi ile bu kaybı asgariye indirmeye çalışmış olsak ta, şehrin alt yapısının tamamen yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz.
 
Bu konuda  Bakanımızdan tam destek aldık, Halkımız bir süreliğine  sıkıntı çekse de Bu şehir modern bir alt yapıya bizim bu dönemki belediye başkanlığımız süresinde kavuşacaktır.
 
Sn Şerifoğulları ana başlıklar altında anlattığı Projelerde 1 Nisanda Devir aldığı Belediye Başkanlığını tanıtırken BİRLİKTE YÖNETİM anlayışı ile  Gönül Belediyeciği yapacağını kamuoyu ile paylaştığında, O gün şahsım olarak Bu dediğini yapamayacağı düşüncesi hakimdi, ancak geçen 6 aylık süre içerisinde  her geçen gün  İştigal ettiği makamın bir hizmet makamı olduğu bilinci ile hareket ederek Şehr-i Aziz'e katma değer katacak 2. genç başkan olarak tarihe  geçeceği inancı bende hakim oldu.
 
Çadır kentte  iklim şartları gereği saatler ilerlediği için hava soğumaya başlamış, Hava ile birlikte  Çaylarımız da soğumuştu yeniden doldu bardaklar muhabbet gibi koyu idi, Bu güne kadar görüp konuştuğum siyasetçilerin politik manevralarla  geçiştirmeye çalıştığı konulara verilen cevaplar aksine, Kendinden emin, öz güvene sahip  ve gerçekten Memleket sevdalısı Gençliğin içerisinden gelmiş bir genç Başkan vakarına sahip bir şahsiyet vardı karşımda.  
 
O an Sn Başkana  şöyle bir soru tedvi ettim.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanının  verdiği sözlerde duracağına Eminmisiniz? 
Sn. Başkan, Bakanımız bu konuda oldukça duyarlı Genel başkanımız son dönemlerde  ifade ettiği gibi 94 ruhunu yakalamayız, işte o ruhun yakalana bilmesi için yerel yönetimlerin projelerinin hayata geçirilmesi gerek o nedenle inancım sonsuz.
 
vakit bir hayli ilerlemişti, soğuk bir havada sıcak  olan muhabbet doyumsuz, konuşulacak sorulacak daha bir çok soru ve konu vardı,Tadı damağında kalsın misali,
 
Son olarak Şorşor deresi, ve  Elazığ içme suyunun sağlanacağı Hamzalı barajı konusunu sorduğumda Sn Başkanın İlgili kurum taahhüt ettiği zamanda bitirmiş olsaydı bugün ikamet ettiğiniz yere doğal gaz gelmiş, Elazığ'ımızda yükselen susuzluk sesleri yaşanmamış olurdu.
 
Bu sıcak ve samimi muhabbetlerinden dolayı Sn Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğullarına  ve  Baş Danışmanı Nazif Bilginoğlu  hocama teşekkür  ediyorum. 
 
Buradan kendi adıma ilgili kuruma seslenerek ,  
Bizim kuşak D.S.İ. açılımını tersten okur, İsparta lı Süleyman Demirel. Derdik.
Demirel Yerel yönetimlerin elini kolunu bağlayan 8 defa gidip, 9.defa gelen bir politikacıydı.
Şimdi O tersten açılımı okuduğumuz Kurum olan D.S.İ. Elazığ'da yerel yönetimlerin elini kolunu bağlayarak Demirel'i aratmıyor.
 
Şorşor projesi 2 yıldır D.S.İ. nin yapması gereken kısım nedeniyle bitirilmediği yetmez, Elazığ'ın Su sorununu çözecek olan Hamzalı Barajının 2019 sonu bitmesi gerekirken bir tür bitirmek istemediği gibi Arıtma tesislerindeki 11 pompa bağlantısını yapmak istemeyişide Elazığ belediyesinin elini kolunu bağlamaya mahkûm ediyor.
 
Bu şehir, atanmış bir müdürlerin  keyfi uygulaması nedeniyle susuzluk mu yaşatılmak isteniyor sorusunu sormadan da edemiyorum...
 
Selam ve Dua ile.
    
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
SN ŞERİFOĞULLARI İLE DOBRA DOBRA