424 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrencileri Meclisin Çalışmalarını İzledi
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrencileri Meclisin Çalışmalarını İzledi
Fırat Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde okuyan öğrenciler bugün İl Özel İdaresi İl Genel Meclisinin çalışmasını yerinde izlediler ve meclisin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
 
İl Özel İdaresi İl Genel Meclisinin Aralık ayı toplantıları sürüyor. Toplantıların bugünkü oturumuna Fırat Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ikinci sınıfında okuyan öğrenciler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın nezaretinde katılarak meclisin çalışmasını yerinde izlediler.
 
Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından bir değerlendirme yapan İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki Ölçücü Fırat Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencilerini, geleceğin kamu yöneticilerini misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Ölçücü konuşmasında daha sonra İl Genel Meclisinin görev ve sorumlulukları ile çalışma alanları hakkında bilgi verdi, çalışmalardan ve alınan kararlardan örnekler sundu.
 
Toplantıyı izleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu da yaptığı değerlendirmede İl Özel İdaresinin mücavir alan dışı bölgelerde belediyelerin yaptığı bütün görevleri yerine getiren bir kurum olduğuna değinerek, Özel İdarenin başında İl Valisinin yer aldığını, il genel meclisinin yetkili karar organı, genel sekreterlik ve alt birimlerin de icra mekanizmaları olduğunu ifade etti.
 
Fırat Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın ise ülke için TBMM ne ise iller için de İl Genel Meclislerinin aynı olduğunu, Elazığ’ın kalbinin İl Genel Meclisinde attığını belirterek, öğrencilerinin bu ziyaretle il genel meclisinin çalışmalarını yerinde izleme imkanı bulduğunu sözlerine ekledi.a
06 Aralık 2017 Çarşamba, 16:48
424 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrencileri Meclisin Çalışmalarını İzledi