21 Haziran 2019 Cuma, 2345 kişi okudu
SİYASET AŞISI
Siyasete bir aşı yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile, öyle değil mi? 
 
Yirmi birinci Yüzyılın bütün kazanç ve hırsları gözlerinizi ve gönüllerinizi kör ederken, kabarmış egolarınızı daha da kabartmak uğruna bu aziz vatanı ve milleti hezimete uğratmaya çekinmeyen siyasetçilerimiz; çağrım size.
 
Milletin iradesini felce uğratmış, iliklerinize kadar bulaşmış bu acımasız zehri hipnozunuz altında uyuşmuş bu halka hala daha acımadan enjekte etmek bir yana, menfaatiniz uğruna yalanı ve adam kayırmayı meşrulaştırmayı yeni nesile empoze etmekten de çekinmez oldunuz. 
 
Gücünüzün vermiş olduğu bahane ile çoğu zaman mecburiyetlerinizi bize bir minnet çatısı altında gösterip size verilmiş olan kutsal ödevlerinizi birer birer çiğnemektesiniz. 
 
Bütün bu ödevlerinizin başında gelen adil düzeni ise tekmeleyerek devirdiniz. 
 
Kaidelerin altında sıkışanca yabanileşen kuvvetlerinizi arttırmada büyük bir engel teşkil ettiğini fark edip, ağır yük olan bu kaideleri siyasetten fırlatıp attınız. 
 
Yavaş yavaş kin ve küçümseyiş duygularının doğmasına sebep olurken bu kaidesizliğin altında mazlum bir halkı hiçe saymaktan da çekinmediniz. 
 
Siyasi gayeleriniz ve koltuk savaşlarınızda ezilmiş, fikir mücadelesi adı altında kullandığınız psikolojik silahlarınız birbirinize gizli minnettarlık kazandırmış olsa da gençlerimize zehir olarak yayılmıştır.
 
Çeşitli menfaatleriniz uğruna iradesini yıprattığınız siyasetiniz, adaletiniz ve gücünü yitirmiş olan hukukunuz ile herhangi bir mesuliyette maneviyatı bir kenara atıp determinizme sığınmaktan çekinmez oldunuz. 
 
Ancak kendi yüklerinizi yüklenmekten yoksun siz masumiyet kaçakları bilmelidir ki kendi adlarınız ile damgalanan bu adalet yükü er ya da geç sizleri de mesul edecektir.
 
Unutmamalısınız! 
 
Başka ellerin size hazırladıkları ve sundukları kaderden gelecekte bizzat kendiniz mesul olacaksınız. 
 
Mesuliyetin de hürriyet gibi verilen bir şey değil, alınan bir şey olduğunu gün gelecek anlayacaksınız ama geçmiş ola. 
 
Yineliyorum! 
 
Zehirlenmiş siyasete aşı gerek.
 
Bugün artık kutsallığını, ulvi yapısını yitiren, sakatlaşmış sinirleri ile kıvranan siyasete tedavi gerek.
 
İlimden felsefeye, felsefeden sanata, sanattan bilime, bilimden akla, akıldan adalete, adaletten siyasete iyileşmek gerek. 
 
Haydi! Türkiye aşıya!..
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
SİYASET AŞISI