914 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?
ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ
Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ümmetin umut bağladığı bir insan ama etrafındakilerin yaptığı hatalar yüzünden, kibir yüzünden, gurur yüzünden insanların kalbini, gönlünü kırdık.” Açıklamasına karşın vatandaş Demirbağ’a sordu.
 
Yeni Ufuk ve Günışığı Gazetesi tarafından Manşetten duyurulan, Ak Parti Elazığ milletvekili Zülfü Demirbağ’ın yerel Tv kanallarından birinde  yayınlanan “Gece Görüşü”  Programında yaptığı açıklamanın yankıları sürüyor.
 
Demirbağ açıklamasında, Ak Partinin oy kaybının nedenleri açıklamıştı.
 
Demirbağ açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ümmetin umut bağladığı bir insan ama etrafındakilerin yaptığı hatalar yüzünden, kibir yüzünden, gurur yüzünden insanların kalbini, gönlünü kırdık. Elazığ genelinde bile 90-100 bin insan sandığa gitmedi” demişti.
 
Yaşananlarda Cumhurbaşkanının bilgisi olmadığını itiraf eden Demirbağ’ın bu açıklamaları Ak Partili seçmen tarafından geç kalınmış bir açıklama olduğu ve bunun bilinmesi halinde neden önlem alınmadığı sorularak, “Şimdiye kadar neredeydiniz?” diye soruldu.
 
Konu hakkında görüşlerini belirten vatandaşlar,” Sayın Milletvekili bu söylediklerinizi biz yıllardır söylüyoruz. Söylediğimiz zaman dışlanıyoruz, ötekileştiriliyoruz. Bu gün siz çıkmış bunları söylüyorsunuz. O zaman bu söylediklerinizi seçim öncesi neden söylemediniz? Biz söyleyince dışlanalım siz söyleyince kabul mü görecek. Sayın Cumhurbaşkanı ile sizlerin görüşmesi daha kolay neden bilgilendirmediniz? Partiye bu kadar zarar verip te oy kaybettirmenin sorumluluğunu kim üslenecek? Bu hesabı kim verecek. Sizler bunu partinin üst kademelerine iletmediğiniz için mi kibirli dediğiniz kişiler partide terfi ettirildiler.” diye konuştular
 
Demirbağ’ın açıklamasından sonra sosyal medyada yapılan yorumlarda, “ Seçimden önce söyleseydi milletin gönlünü fethederdi. - Şimdi mi aklına geldi. – Ne gibi önlem alınacak. “ Denildi.
08 Haziran 2019 Cumartesi, 23:29
914 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ