179 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ŞİFALI BİTKİLER REVAÇDA
ŞİFALI  BİTKİLER  REVAÇDA
Elazığ Kapalı Çarşı'da bitki çayı satan esnaflar yoğun mesai yapıyor. 
 
Kış mevsimine yaklaştığımız bugünlerde soğuk havaya bağlı hastalıklara karşı önlem alan vatandaşlar bitki çaylarına büyük ilgi gösteriyor.
 
Kapalı Çarşı esnafları, özellikle soğuk algınlığına iyi gelen bitkilere büyük rağbet olduğunu kaydetti.
 
Genellikle hatmi çayı, zencefil ve zerdeçala rağbet olduğunu ifade eden esnaflar, aynı zamanda  kış çayı denilen karışık otlardan yapılan çaylara da  talep olduğunu ifade ettiler. 
 
Hava değişiminden dolayı bağışıklık sisteminin zayıfladığına dikkat çeken Esnaflar, "Özellikle grip, nezle, öksürük, balgam sökme, nefes darlığı, astım ve koah hastaları bu mevsimleri biraz daha ağır geçiriyor. Ondan dolayı hastalar için hazırlanmış olan bitkisel karışımlar var onları tavsiye ediyoruz.
 
Hastalığın türüne göre bitki türleri değişiyor. Grip olan vatandaşlarımız için kış çayları var. Bunların içerisinde 10-15 çeşit otlar var. Bunlarla hazırlanan bir çaydır.Bu çayın faydaları vücudu hızlı bir şekilde ısındırır, terletir. Hastalık dönemini de daha aza indirir. Diğer koah hastaları için hazırlanan bir macun var. Nefes darlığı, astım, bronşit için hazırlanan macunlar var. Bunların hepsi gelen hastanın durumuna göre tavsiye ediyoruz." ifadelerine yer verdi.
 
 
29 Kasım 2019 Cuma, 16:46
179 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ŞİFALI BİTKİLER REVAÇDA