29 Mart 2018 Perşembe, 1397 kişi okudu
M.NAFİZ KOCA
ŞEKER FABRİKASI SATILIYOR KİMSE DE TIK YOK!
1 kaç gün sonra Şehrin motoru konumunda olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının seçimi var.
 
Bu seçimde iki aday yarışacak, seçim çalışmalarına bakıyorum da bir çok farklı vaatleri var her iki adayında ama biz her iki adaydan da özelleştirilmesine start verilen Elazığ Şeker Fabrikası ile ilgili bir tasarrufta bulunmalarını bekliyorum.
 
Elbette ki girecekleri seçim önemli ama Şeker Fabrikasının satışı daha önemli. 
 
ETSO seçimleri için yarışan bu iki değerli adayımız isterlerse bir konsensüs oluşturup Elazığ Şeker Fabrikasını Elazığlıların almasını sağlayabilirler.
 
Zor bir olay değil. 
 
Orada çalışan işçiler bile organize edilip tazminatlarını buraya aktarsalar işçi olarak çalıştıkları fabrikanın patronu olabilirler.
 
Türkiye'de bunun örnekleri var...
 
Dedim ya zor bir olay değil.
 
Bu şehre kara sevdalı Milletvekilleri, İl Başkanları, kendini Elazığ için yola çıktık diyerek topluma benimsetmeye çalışan STK'lar, MÜSİAD başta olmak üzere bu şehirde faaliyet gösteren SİAD'lar...
 
Elazığ dışında faaliyet gösteren hemşeri teşekkülleri, ETSO başta olmak üzere ODA'lar, ŞEKER-İŞ başta olmak üzere işçi ve memur sendikaları, dernekler ve de anlı şanlı güzide basın mensupları...
 
İşte saydığım bu dinamikler bir araya gelseler, Elazığ Şeker Fabrikasında çalışanları organize etseler, bu organizasyonun içerisine pancar üreticilerini de dahil etseler eminim ki elden çıkmak üzere olan Elazığ Şeker Fabrikası Elazığlıların olacak ve üretime devam ederek milli ekonomiye katkı sunacaktır.
 
Kimse kusura bakmasın öyle kuru sıkı sıkmakla, fabrika bizimdir bizim kalacak demekle Amerikan firması CARGİLL'e mücadele edilmez.
 
Şunu unutmayalım, bu fabrika satılırsa üretim yapılmaz.
 
Alan firma ya da kişi bu fabrikayı değerli arazileri için alacaktır.
 
Fabrika çalışmazsa bu şehirde tarım tümüyle biter.
 
Tarım biterse can çekişen hayvancılık da son bulur.
 
Hayvancılığın da bitişi bu şehirde yeni yeni canavarların doğuşuna neden olur ve verimli tarım toprakları hektar hektar satılır.
 
Satılan bu toprakları kim mi satın almak ister?
 
Bu sorunun yanıtını bilmeyecek kadar safsanız bu sonu hak ediyorsunuz demektir.
 
Uzun lafın kısası ETSO adayları, Milletvekilleri, diğer siyasiler Odalar, Borsalar, STK'lar, Ekonomik teşekküller, ve anlı sanlı BASIN bu topraklara vefa borcumuzu ödemenin tam sırası.
 
Bu fabrika elden çıkar Ferrokrom gibi bir akıbete mahkum olursa hiç birimizin konuşmaya hakkı olmaz.
 
Bilin istedim...
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
ŞEKER FABRİKASI SATILIYOR KİMSE DE TIK YOK!