243 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Şehir hastanesinin “Fethi Sekin” tabelası asıldı
Şehir hastanesinin Fethi Sekin tabelası asıldı
1 Ağustos 2018 tarihinde Elazığ Şehir Hastanesi isim ve tabelası ile Türkiye’nin 6.ncı Şehir Hastanesi olarak hizmete giren ve daha sonra CumburbaşkanımızsayınRecep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile ilimizin gururu Şehit Polis Fethi Sekin adı verilen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin değiştirilen yeni tabelası asıldı.
 
5 Şubat 2019 tarihi itibarı ile Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ibareli olarak asılan yeni tabela ve isim değişikliği hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT “ 5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde büyük bir kahramanlık göstererek şehit olan ülkemizin ve ilimizin gururu polisimiz Fethi SEKİN' in ismi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Elazığ Şehir Hastanesi'ne verilmişti. Yapılan bu değişiklikten sonra “Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi” ibareli olarak yeniden düzenlenen hastanemizin isim tabelası bu gün itibarı hazırlanarakyerine asılmıştır” şeklinde ifade etti.
 
Şehit Polisimiz Fethi SEKİN’in isminin şehir hastanesiyle birlikte ebedi olarak  yaşayacağın belirten Doç. Dr. POLAT” Hastanemizin isim değişikliği ve tescilinde olduğu gibi  Fethi Sekin ibareli  yeni asılan isim tabelasında da aynı gurur ve heyecanı bir kez daha yaşadık. Hastanemize gelen ve yeni isim tabelasını gören tüm vatandaşlarımız şehit polisimiz Fethi Sekin’i hayır ve dua ile yad edeceklerinden şüphem yoktur. Şehitlerimize karşı ne kadar fedakarlık yapsak ta azdır ve haklarını ödeyemeyiz. Ancak yapılan değişiklikle bir nebze de olsa şehidimize karşı görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile şehidimize Allah'tan rahmet dilerken, değerli ailesi ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum” dedi.
 
06 Şubat 2019 Çarşamba, 14:18
243 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Şehir hastanesinin Fethi Sekin tabelası asıldı