377 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Savcılık Soruşturma Başlattı
Savcılık Soruşturma Başlattı
Sahte Peygamber iddiasında yeni gelişme
 
Elazığ'da büyük yankı uyandıran sahte peygamber iddiasına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı iddiayla ilgili soruşturma başlattı.
 
Türkiye Vefa Der Genel Başkan Yardımcısı Savaş Karadağ, önceki gün yaptığı açıklamada, Elazığ'da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunun kurucusu ve yönetim kurulu başkanının Allah adına konuştuğunu, 500'e yakın müridinin de bu şahsı peygamber ilan ettiğini iddia etmişti.
 
Karadağ, söz konusu sahte peygamberin müridleri arasında bazı işadamlarının yer aldığını da kamuoyu ile paylaşarak,  Allah adına konuşan sahte peygambere ve ona inananlara sert bir dille tepki göstermişti.
 
Türkiye Vefa Der Genel Başkan Yardımcısı Savaş Karadağ'ın iddialarına ilişkin Elazığ Cumhuriyet başsavcılığı harekete geçti.
 
Elazığ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Demirgöz tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bazı haber sitelerinde "Elazığ'da sahte peygamber iddiası" şeklinde haber yapıldığının tespit edilmesi üzerine, kamuoyunun doğru aydınlatılması amacıyla aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.
 
Elazığ'da Hürriyet caddesi üzerinde bulunan bir adreste, H.D. isimli şüpheli şahsın islamın yüce değerlerini ve halkın dini değerlerini alenen aşağıladığı, etrafına toplanan bir takım şahıslara kendisinin son peygamber olduğunu, peygamberler zincirinin son halkası olarak kendisini ilan ettiği yönündeki iddialar üzerine Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığımızca 677 Sayılı Yasa ve TCK'nun 216. maddelerine Muhalefet suçlarından soruşturma başlatılmış olup, olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir."       
19 Ağustos 2019 Pazartesi, 15:11
377 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Savcılık Soruşturma Başlattı