449 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Şavaklılar 2. Dayanışma Gecesi Düzenlendi
Şavaklılar 2 Dayanışma Gecesi Düzenlendi
Tamer ÖREN - Şavaklılar Derneği tarafından ikinci dayanışma gecesi yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 
Mensuplarının büyük bir çoğunluğu Elazığ, Tunceli ve Erzincan illerinde yaşayan  bölgemizin en büyük aşiretlerinden olan Şavaklıların ikinci dayanışma gecesi yoğun bir katılımla gerçekleşti.  Düzenlenen geceye CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi GÜRTÜRK, TEİAŞ 13.  Bölge Müdürü Ahmet SARAÇ  Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin ŞERİFOĞULLARI, MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali ŞEKERDAĞ, STK temsilcileri ve Şavaklılar Derneği üyeleri ve davetliler katıldı.
 
Şavaklıların ekonomiye katkısı 600 Milyon TL
 
Dayanışma gecesinde  açılış konuşmasını gerçekleştiren  Şavaklılar Derneği Başkanı Naim DOĞAN, Şavaklıların üretken ve çalışkan bir topluluk olduğunu ifade ederek  “Şavaklıların Elazığ ekonomisine katkı yaptığı iki kalemden bahsetmek istiyorum. Et  ve peynir, bu kalemlerin Elazığ ekonomisine katkısı 600 milyon TL’dir”dedi.
 
Şavaklıların  teröre karşı her daim dimdik durduğunu ve vatansever olduğunu dile getiren DOĞAN “ Şavaklılar , zor bir coğrafyada hayatlarını idame ediyorlar. Ama hiçbir zaman teröre bulaşmadılar. Terörün karşısında dimdik durdular ve bu uğurda bedel ödediler. Bu vesile ile bu uğurda şahadet şerbetini içen şehitlerimize köy koruyucularımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Şavaklılar  merhamettir. Bu öyle bir merhamettir ki Edirne’de bir kardeşinin parmağına diken batsa onun acısını yüreğinde hisseden bir topluluktur. Aynı şekilde Hakkari’de bir kardeşinin parmağına diken batsa onunda acısını yüreğinde hisseder. Çünkü Şavaklı yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü sözünün gereğini yerine getiriyor” diye kaydetti.
 
Şavaklılar devletini seven bir toplumdur
 
Şavaklıların devletini, milletini seven bir toplum olduğunu ve Şavaklılardan övgüyle bahseden  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL “Vatanına, Milletine ve Devletine bağlı bir toplum hepinizi canı gönülden kutluyorum. Bir toplumda vatan, millet ve devlet duygusu yoksa o toplumun değerleri yerle bir olmuştur. O toplum yıkılmaya yüz tutar. Bu anlamda Şavaklıları kutluyorum” ifadelerini kullandı.
 
Halkın Vekili olarak hep aranızdayız  
 
Parlamentoda milletvekili görevini yürüten iki milletvekilliği anlayışı  olduğunu vurgulayan  EROL “Bir genel başkanların ve genel merkezlerin seçtiği milletvekilliği var. Bir de bizim gibi halkın desteğini alarak milletin vekilleri var. Biz genel merkezlerin değil sokakların ve halkın ve milletin vekili olarak sizlerin arasındayız. Bizim görev yapma anlayışımız bu kentin sorunlarını karşı duyarlı davranmamızda ki en temel neden odur. Milletin vekili olarak sizin için çıkmış, sizlerden birisi olduğunu unutmamış bir milletvekili olarak görev yapmaya çalışıyorum. Ben parlamentoda da her fırsatta şunları ifade ediyorum. ‘Ben  devlet cumhuriyet geleneklerinden gelen bir siyasetçiyim’. Partiler gelip geçicidir, devlet kalıcıdır. Siyaset kurumlarının ve siyasetin birinci önceliği önce devletimizi korumaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
 
16 Aralık 2018 Pazar, 20:07
449 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Şavaklılar 2 Dayanışma Gecesi Düzenlendi