196 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Sarıkaya, " Kurban, Allah’a Bağlılığın, Paylaşmanın ve Beraberliğin Sembolüdür"
Sarıkaya  Kurban Allah’a Bağlılığın Paylaşmanın ve Beraberliğin Sembolüdür
Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Müftü Sarıkaya mesajında, Kurban'ın Allah’a bağlılığın, paylaşmanın ve beraberliğin sembolü olduğunu belirtti.
 
Sarıkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: "“Bizleri huzur ve neşe günleri olan bir bayrama daha ulaştıran Rabbimize sonsuz hamd-ü sena ediyoruz. Bayramlarımız; Müslümanlık bilincimizi yenileyen, ümmet olma şuurumuzu diri tutan; birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştiren günlerdir. Bu müstesna günlerden biri olan Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.
 
Kurban; Rabbimize, birbirimize, hakka ve hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir.
 
Kurban, Hakka yakınlığın vesilesi ve ahde vefanın zirvesidir. Dünyevileşen ve maddenin esareti altında çeşitli sorunlarla yüz yüze gelmiş günümüz insanına, manevi hasletleri hatırlatan, nefret ve düşmanlık girdabından kurtulması için güzel bir fırsattır.
 
Bu mübarek zamanları fırsat bilerek, akrabalarımızı ve komşularımızı ziyaret etmeli, sevgi ve şefkate muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız.
 
Açlık, yoksulluk, zulüm, terör ve şiddete maruz bırakılmış mazlum coğrafyaların da felaha kavuşması ve insanlığın hep beraber bayramı yaşaması için çalışmamız gerektiğini de unutmamalıyız.
 
Özellikle; mukaddesatımız ve aziz vatanımız uğrunda şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.
 
Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizesinde yurtiçi ve yurtdışında vekâleten kesilen kurbanlarını darda ve zorda kalan Müslüman kardeşlerine bağışlayan tüm kardeşlerimi ayrıca tebrik ediyorum. Allah C.C cümlemizin kurbanlarını kabul buyursun.Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, Alem-i İslam’a, ülkemize ve şehrimize iyilikler getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.”
09 Ağustos 2019 Cuma, 17:35
196 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Sarıkaya Kurban Allah’a Bağlılığın Paylaşmanın ve Beraberliğin Sembolüdür