186 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Sarıkaya: "Hz. Peygamberin İzinden Gitmek Durumundayız"
Sarıkaya Hz Peygamberin İzinden Gitmek Durumundayız
Elazığ Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası boyunca sürdürdüğü konferanslarına bir yenisini daha ekledi.
 
Daha önce çeşitli yurt ve liselerde konferanslar veren İl Müftümüz Yusuf Sarıkaya bugünde Ömer Bilginoğlu Erkek Yurdu’nda öğrencilerle buluştu.
 
Elazığ Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ile Ömer Bilginoğlu Erkek Yurdu Müdürü Kayahan Topal ve Elazığ Müftülüğü KYK Manevi rehberlerinin de hazır bulunduğu konferansı öğrenciler ilgi ile takip etti.
 
Program, Hacı Nazmi Camii Müezzin Kayyımı Mustafa Gölen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
Haftanın teması “Peygamberimiz ve Aile” başlığı altında gençlere Peygamberimizin (SAV) başta ailesi olmak üzere arkadaşları ve çevresiyle ilişkilerini anlatan Sarıkaya; gençliğin O’nu örnek alması gerektiğinin altını çizdi.
 
Müftü Sarıkaya; “Sevgisi, merhameti, sabrı, metaneti ve daha birçok yönüyle örnek alınması gereken usve-i hasene (en güzel örnek) Hz. Muhammed Mustafa’nın ümmeti olarak O’nun izinden gitmek ve getirdiği ilkeleri hayatımıza hakim kılmak durumundayız. İslam’ın çizdiği ilkeler doğrultusunda O’nun ailesine karşı sergilediği asil ve insancıl tutumu, gençlere karşı sevgisi ve koruyuculuğu, son zamanlarda bu değerlerden uzaklaşan milletimizin her ferdi için yegane kurtuluş ve çıkış yolu olacaktır.” şeklinde konuştu.
 
Milletin bekası için gençlerin milli ve manevi değerlere göre yetişmeleri ve bu doğrultuda görev aldıkları her alanda ihsan duygusu ile devletine ve milletine hizmet etmelerinin çok büyük önem arz ettiğini belirten Sarıkaya, gençlere özellikle kendi alanlarında bilgi ve birikim sahibi olmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.
 
Konferansın ardından Müftü Sarıkaya, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’e Diyanet İşleri Başkanlığın hazırladığı “Peygamberimiz ve Aile” kitabını takdim ederken, aynı kitap öğrencilere hediye edildi.
 
 
15 Kasım 2019 Cuma, 14:34
186 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Sarıkaya Hz Peygamberin İzinden Gitmek Durumundayız