7194 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
ŞANLIURFA DEPLASMANI ZOR BİR MAÇ OLACAK
ŞANLIURFA DEPLASMANI ZOR BİR MAÇ OLACAK
Vartaş Elazığspor Teknik Direktörü Üzülmez Kazanan bir takım olgusunu oluşturmaya çalışıyoruz Bu takım, bu camia, Süper Lig'i hakediyor Şanlıurfa deplasmanı zor bir maç olacak PTT 1'inci Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Vartaş Elazığspor, teknik direktör İbrahim Üzülmez yönetiminde çıktığı 4 maçta 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı.
 
PTT 1'inci Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Vartaş Elazığspor, teknik direktör İbrahim Üzülmez yönetiminde çıktığı 4 maçta 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Haftasonu Karabükspor'u 2-1 yenerek lider koltuğuna oturması, bordo-beyazlı camiada büyük sevinç yarattı.
 
Geçtiğimiz Cumartesi günü konuk ettiği Karabükspor'u 2-1 yenerek Süper Lig yolunda önemli bir avantaj elde eden Vartaş Elazığspor'da, liderlik sevinci yaşanıyor. Önümüzdeki hafta sonu deplasmanda oynayacakları Şanlıurfaspor maçı hazırlıklarını sürdüren bordo-beyazlı ekibin teknik patronu İbrahim Üzülmez, oyuncularının sergilediği performanstan memnun olduğunu belirterek, Şu anda oyuncularımızla konuştuğumuz zaman da bizim saha içerisinde sonuçlardan ziyade sahada coşkulu oynayan sahada agresif oynayan sahada mücadele eden bir takım hüviyetinde olmamız gerektiğini söylemiştim ilk geldiğimizde. Şu 4 haftalık süreye baktığımız zamanda bunları yapan, sahada uygulayan bir takım görüntüsündeyiz. 3 galibiyet 1 mağlubiyet aldık, bu dört haftalık periyotta. Her zaman hedefimiz zirve olmuştur. Oyuncularımıza da bunu aşılamaya çalışıyoruz. Güçlü olmamız lazım, çalışmamız lazım. Çünkü bu işin en önemli anahtar kelimesi çalışmaktır. Biz de onu yapmaya çalışıyoruz. Gerek antrenmanlarda, gerekse maçlarda oyuncularımıza anlattığımız budur. Takımdaşlık olgusunu ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Kazanan bir takım olgusunu oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kısa süre içerisinde bunu başardık. Ama şunu kabul etmek gerekir ki, şu anda başardığımız hiçbir şey yok dedi.
 
BU TAKIM, BU CAMİA, SÜPER LİGİ HAK EDİYOR
 
Takımın ve camianın Süper Lig'i hak ettiğini, bunun için de Elazığ'ın takımına maddi-manevi sahip çıkması gerektiğini ifade eden Üzülmez, Lig uzun bir maraton. Bu uzun maratonda gardınızı her zaman yüksek tutmanız gerekiyor. Biz bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de aynı duygularla, aynı mantaliteyle, aynı anlayış içerisinde çalışmalarımızı sürdürüp Elazığspor'u hakettiği yere, hedefe getirmek istiyoruz. Bu hedefler içerisinde tabii ki Süper Lig de var. Süper Lig bence bu takımın, bu camianın hak ettiği bir yer olması gerekiyor. Yalnız daha fazla destek verilmesi gerekiyor. Takımın daha fazla sahiplenilmesi gerekiyor. Ben istenilen düzeyde olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası gördüğüm tablo itibariyle Elazığ halkının, Elazığ camiasının, Elazığ'ın ileri gelenlerinin bu takımı daha fazla sahiplenmesi gerekiyor. Maddi ve manevi sahiplenilmesi gerekiyor bu takımın. Çünkü çok karakterli oyunculara sahibim. Çalışkan oyunculara sahibim. Bu oyuncuların da bu moral ve motivasyonunu daha üst seviyelere taşımak için bizim de her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyacımız var diye konuştu.
 
ŞANLIURFA DEPLASMANI ZOR BİR MAÇ OLACAK
 
Vartaş Elazığspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, ilk yarının bitimine iki maç kaldığını, hafta sonu Şanlıurfaspor deplasmanına gideceklerini hatırlatarak, şöyle konuştu Bu hafta Şanlıurfa'ya gidiyoruz. Her ne kadar istenilen sıralamada olmasa bile gerçekten çok kaliteli oyunculara sahip bir takıma karşı oynayacağız. Bu ligdeki takımlara baktığınız zaman, takımlar arasında çok büyük farklar yok. Her takımın kaliteli oyuncuları var, her takım mücadele etmeye çalışıyor, her takım oyun içerisinde belli bir agresiflik içerisinde hareket etmeye çalışıyor. Ama biz her zaman olduğu gibi Urfa deplasmanına gidip, daha fazla disiplin içerisinde mücadele edip, daha fazla saha içerisinde çalışan bir görüntü içerisinde olup, bu maçtan istediğimiz sonuçla ayrılmak istiyoruz. Tugay hoca var, benim de çok sevdiğim, takdir ettiğim bir hoca takımın başında. Geniş bir kadroya sahipler. Ama şu anda sıralamada istenilen yerde değiller. Zor bir maç olacak, kolay değil. Artık bu ligde herkes herkes ile mücadele edebilecek, kafa tutabilecek lig bu lig. Onun için biz her zaman ciddiyetimizi bozmadan, oyun düşüncemizi sahaya yansıtıp, o maçtan da istediğimiz sonuç ile ayrılmak istiyoruz. Sonra Adana maçı var.
16 Aralık 2015 Çarşamba, 15:33
7194 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ŞANLIURFA DEPLASMANI ZOR BİR MAÇ OLACAK