163 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İŞLETMELERE ÖNEMLİ UYARI
SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İŞLETMELERE ÖNEMLİ UYARI
Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, 'Yıllık İşletme Cetveli' bilgilerinin internet ortamında giriş yapılması gerektiğini belirterek, bu işlemi yapmayan işletmelere para cezası uygulanacağı uyarısında bulundu.
 
Müdürlükten yapılan açıklamada, "Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, Sanayi İşletmelerinin faaliyetlerinin genel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Bu görevin yürütülmesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu ile sağlanmaktadır. Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmalar her yıl Ocak ayından itibaren Nisan  ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait işletme bilgilerinizi içeren (Yıllık İşletme Cetveli) bilgilerini, 
 
https://www.turkiye.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri uygulama menüsünden E-Devlet Şifresiyle elektronik ortamda yapmak suretiyle bildirmek zorundadır. Sistem girişi yapamayan işletmelerin, Yıllık İşletme Cetveli bilgileri firma müracaatı ile İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır.Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında 6948 Sayılı Kanunun 9 uncu maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır." denildi. 
 
14 Ocak 2020 Salı, 16:31
163 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İŞLETMELERE ÖNEMLİ UYARI