7969 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
“ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİRLİK OLALIM”
ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİRLİK OLALIM
Elazığspor Başkan Adayı Doç.Dr.Sebahattin Devecioğlu, yazılı açıklama yaparak, şampiyonluk yolunda birlik olunması gerektiğini söyledi. 
 
Devecioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
 
“Ligin ilk yarısını lider bitirdikten sonra maddi problemlerin yaşanması ve çözüm üretilememesi ile  birlikte düşüş yaşayan Elazığsporumuz    Ligin son haftasında Adanaspora galip gelerek  52 puanla Play-Off yükselme şansına sahip olmuştu. 
Tüm yaşanan yönetimsel, ekonomik problemlerle birlikte, sakatlıklar, futbolcu cezaları, saha dışı, masa başı olaylara rağmen,  Play-Off  grubunda Süper Lige aday olan Elazığsporumuz,  Balıksesir, Adanademirspor, Alanyaspor rakiplerine göre en şanslı ve gurubun favorisi  olmuştur.
 
Play-Off müsabakalarının ilk maçında Adanasdemirsporu kendi saha ve güçlü  taraftarı önünde 3-2 lik bir skorla mağlup eden Elazığspor, ikinci müsabakasını avantajlı olarak 23 Mayıs 2016 tarihinde Adana da deplasmanda oynayacaktır. 
Bu günlerde önemli bir sportif mücadelesi içersinde olan Elazığspor Kulübü, aynı zamanda 17 Mayıs 2016 Salı günü, “Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı” yapma kararı almış, fakat Genel Kurul  ilk toplantıda tüm çabalara rağmen gerekli çoğunluğun sağlanamamasından dolayı toplanamamıştır. Tüzük gereği ikinci toplantı 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü yapılmak üzere ertelenmiştir. 
 
Elazığspor Genel Kurulunu Play-off müsbakaları ile eş zamanlı olması her ne kadar talihsiz bir hukuki süreç olsa da, Elazığsporumuzun bu süreçte sadece sportif anlamda BAŞARILI olmaya ihtiyacı vardır. Play-off ve Süper Lig Şampiyonluğu yolunda önemli emek ve çabalar gösteren Futbolcuların, Teknik Heyetin ve Taraftarların bu anlamlı mücadelesine destek olmak gerektiği kanaatimcedir.
 
 Elazığsporun  Genel Kurul sürecinin,  takımın  sportif mücadelesine zarar vermemesi adına,  geçici olarak zihinlerde dondurulmasına, kısır çekişmelere son vererek,  Elazığsporla ilgili  olan herkesin, Pazartesi oynanacak olan  Adanademirspor maçına ve buradan çıkacak olan olumlu netice sonucunda,  Play-off finaline ve ŞAMPİYONLUĞA odaklanması, birlik olarak, güç olarak pozitif sinerji oluşturması için  gayret göstermesi gerektiğine inancım tamdır.  
Bu günlerde  tek hedefin şampiyonluk olması gerektiği inancımı muhafaza ederek, önemli bir fırsatın arifesinde olan Elazığsporumuzun her zaman olduğu gibi destekçisi ve her daim yanında olduğumu bildirerek,  Elazığspor camiasını ve  kulüple ilgili olan herkesimi;  kongre sürecini geçici olarak unutmalarını, birlik ve beraberliği sağlayarak, sadece futbolcuların ve teknik heyetin yanında  olmalarını  ve bu yönde çaba göstermelerini gerektiğini rica ederek,  sağduyulu olmaya ve göreve davet ediyorum. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle;  Her zaman Elazığsporun başarısı için mücadele edeceğimi bildirir,
ELAZIĞSPORUMUZA ADANADEMİRSPOR MAÇINDA VE  SÜPER LİG YOLUNDA BAŞARILAR DİLERİM….” 
 
23 Mayıs 2016 Pazartesi, 09:35
7969 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİRLİK OLALIM