621 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
"Sahte Peygamber Olayı Bir Proje"
Sahte Peygamber Olayı Bir Proje
Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, sahte peygamber iddiasına yönelik yaptığı açıklamada, "Ülkemizde birlik ve beraberliğimizi hedefe koyup müdahil olmak isteyen misyonerlik çalışmaları söz konudur. Dolayısıyla sahte peygamber olayını Elazığımızın sağlam inanç yapısını bozmaya yönelik misyoner bir çalışma ve proje olarak görüyorum. Elazığ teröre prim vermediği gibi bunlara da prim vermez." dedi. 
 
Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, şehrin gündemini meşgul eden sahte peygamber iddiasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 
 
Sarıkaya, Günışığı'na yaptığı özel açıklamada, Elazığ'da yankı uyandıran sahte peygamber olayını Elazığ'ın sağlam inanç yapısını bozmaya yönelik misyoner bir çalışma ve proje olarak gördüğünü vurguladı. 
 
"YOK OLUP GİDECEKLER"
 
Toplumlarda zaman zaman  kendini peygamber ilan edenlerin çıktığını anımsatan Müftü Yusuf Sarıkaya, "Maalesef  bu tür kendini bilmeyenler çıkıyor. Ama buna toplum asla prim vermez. Aslında bu konuyu çok gündeme taşımak ve bunun çok üzerinde yoğunlaşması taraftarı değilim. Bizim manevi değerlerimiz var. O değerler üzerinde bilip, bilmeyen insanların çıkışları halkın üzerinde veya dini bilgisi olmayan bazı gençleri yanlış düşüncelerin arkasına düşürüyor. Elazığımız dini yönden çok hassas bir ilimiz. Dolayısıyla Elazığımızın bu yönü düşünüldüğünde böyle kendini bilmezler yok olup gidecekler. Fikirleri yok olacaktır. Çünkü sağlam bir şeye oturtulmuş bir düşünce değil. Bu şahıs duyduğum kadarıyla 'Ben demedim, etrafımdaki insanlar bazı söz söylemiş' gibi sözler söylemiş. Dolayısıyla bu konuda Valiliğimizin, emniyet teşkilatımızın çalışmaları var. Bir taraftan da Diyanet İşleri Başkanlığımızın dini konulara ters yaklaşanlarla ilgili fetvaları, düşünceleri daima basında yer almaktadır. Ben bu açıklamaları şahsi olarak yapıyorum. Üzerinde durulacak bir mesele değildir. Hz. Peygamberi yok sayan anlayışların toplumu deforme edeceği, daha doğrusu edemez de mutlaka bir kara leke bırakacağı, dikkatli olunması gerektiğini vaazlarımda belirtmekteyim. Dini konuların  mutlaka erbabından alınması gerektiğini vurguluyorum." diye konuştu. 
 
"HERKES AKLINI BAŞINA TOPLASIN"
 
Hz. Muhammed'in son peygamber olduğunu, bunun Kur'anı Kerim'de ayetlerle apaçık belirtildiğini ifade eden Müftü Sarıkaya, şöyle devam etti: "Ülkemizde birlik ve beraberliğimizi hedefe koyup müdahil olmak isteyen misyonerlik çalışmaları söz konudur. Bunu biz biliyoruz. Emniyetimiz de biliyor. Dolayısıyla sahte peygamber olayını, eğer gafil değillerse bir proje, düşünce olarak görmekteyim. Elazığımızın sağlam inanç yapısını bozmaya yönelik bir çalışma olarak görüyorum. Elazığ teröre prim vermediği gibi bunlara da prim vermez. O bakımdan herkes aklını başına toplasın. dini konularda cahil iseler biz onları eğitelim. Son Peygamber Hz. Muhammed Mustafa'dir (s.a.v). Kuranı Kerim'de 'hatemül enbiya', yani peygamberliğin son mührü kavramı var. Dolayısıyla halkımıza sözüm şudur; Dini merdiven altlarında öğrenmesinler. Dini topluma açık müftülüklerimizin camilerinde, Kuran kurslarında ve yine müftülüklerimize bağlı hocalarımızın verdiği eğitimlere baksınlar. Din çok hassas bir konudur. İleri geri herkesin ağzında olacak bir konu değildir. Bu tür projeleri biz çok gördük. Sağlam dini yapısı olan ne Elazığımız da ne de vatanamızın herhangi bir sathında tutacak bir proje değildir. Kendilerine yazık etmesinler.'
 
 
 
 
20 Ağustos 2019 Salı, 17:24
621 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Sahte Peygamber Olayı Bir Proje