249 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
SAĞLIK İÇİN HERGÜN 10 BİN ADIM
SAĞLIK İÇİN HERGÜN 10 BİN ADIM
İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından “ 10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü “ kapsamında vatandaşlara yönelik fiziksel aktiviteyi desteklemek, teşvik etmek ve sağlıklı bir yaşam için farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.
 
Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi ile Kronik Durumlar Birimleri tarafından Elazığ Kültür Park alanında düzenlenen etkinliğe Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU başta olmak üzere birim sorumlusu hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlar katıldı.
 
Stant çalışması şeklinde düzenlenen ve gün boyu devam eden etkinlik sırasında vatandaşlara Obezite, Sağlıklı Beslenme,  Fiziksel Aktivite ve Hareketli Yaşam, Diyabet, Çölyak,  gibi konularda bilgilendirme yapılarak, konu temalı baskı tişört, kalem seti, şapka ve el broşürleri dağıtıldı. Yürüyüşte dikkat çekmek ve etkin bir frkındalık oluşturmak amacıyla “Sağlık İçin Her Gün 10 Bin Adım” sloganlı pankart açıldı.
 
Ayrıca Mayıs ilk haftasının ilk haftasında yer alan Bilişim Haftası nedeniyle yine Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Ruh Sağlığı birimi tarafından internet ve  bilişim teknolojilerinin bilinçli, etkin ve güvenli kullanımı konusunda vatandaşlarla birebir söyleşi yapılarak,  internet ve iletişim araçlarının bilinçsiz kullanımının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri hakkında  bilgi verildi.
10 Mayıs 2019 Cuma, 15:48
249 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
SAĞLIK İÇİN HERGÜN 10 BİN ADIM