15 Temmuz 2015 Çarşamba, 3372 kişi okudu
RÜZGÂRA TÜKÜREN KENDİ YÜZÜNE TÜKÜRÜR
Bu köşeden kalemimiz sivriliyorsa bilin ki belirli güruhların haksız olmalarına rağmen haklı çıkma çabalarını göz ardı etmememizden kaynaklanıyor.
 
Direk konuya girip, geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz maddi durumu kötü vatandaşlara seçim öncesi vaatlerinden olan sosyal kart projesi ile 100 kişiye 100 TL yardım yaptı. Buraya kadar her şey normaldi ancak belediyenin kendi basını tarafından olay fotoğraflanıp basına servis edilene kadar.
 
Halk ise sosyal medya üzerinden tepki gösterince başkan özür dileyerek, flu yapacaktık, yanlış oldu dedi.
 
Bahsettiğimiz kişi 560.000 nüfusluk bir şehrin reis-i başkanı olan kişi. Fotoğraf kendi bilgisi dahilinde kameraya bakıp poz vererek fotoğraf çekiliyor.
 
Yapılan iyi şeyleri dile getirmedik mi bu zaman kadar getirdik. Yeni alınan 10 tane Mercedes otobüs, her ne kadar başlarda sıkıntı çıkarsa da akıllı otopark, her ne kadar günlük 10 dakikalık bir internette olsa ücretsiz wifi için teşekkürler ancak bunlar dışında büyük bir şey de göremedik ki. Hala diyorum 1 yıldan fazla süre geçti daha troleybüsün çivisi bile çakılmadı, Harput’a kurulacak olan füniküler sistemin adı bile anılmadı bunlara rağmen yapılanlar için yine de teşekkür ediyorsak o kadar da sivri dilli değiliz.
 
İzzetpaşa tuvaletlerinin ücretsiz olup dev yazı ile girişe asılması, ikram çeşmesi yapılıp şahıs ikramı gibi gösterilmesi, Berlin duvarı yıkılması gibi postane meydanı genişletilmesine bakanların çağrılması ve son olarak bu olayın olması ‘Müslüman Müslümanın ayıbı örter’ hadisini uygulamak için hiç ama hiç uygun bir yer değil.
 
Olay ulusal basına yansıdıktan sonra troller ortaya atıldı siz bizi nasıl rezil edersiniz diye?
 
Vallaha siz benim teyzemi kameralar karşısında küçük düşürür, bu memleketin imajını zedeler, benim halkımı hor görürseniz en beterini de halk size gösterir!
 
Neymiş efendim bu tür haberler bilerek yayınlanmış AK Partinin imajını kötülemek içinmiş miş…
 
Neymiş efendim Nafiz Koca zaten AK Parti karşıtıymış mış…
 
Hiç o tarafa bu tarafa evirip çevirmeyin, bu haberlerin yapılmasına neden olan kişiler AK Parti düşmanıdırlar ki bu tür olayların yaşanmasına neden olup AK Partiyi zor durumda bırakmışlardır.
 
Nafiz Koca’ya geldiğimiz zaman ise bu şehirde AK Parti kurucuları içinde yer alıp, AK Parti’nin bu ülkeye ve şehre yaptığı yatırımları sonuna kadar yazmış olan her alanda da dile getiren trollerin belirttiği gibi anti Akçı değil, bilakis AK Parti’nin zarar görmemesi çaba sarf eden birisidir. Aynı zamanda AK Partiye zarar veren olduğu zamanda tıpkı ulusal medyaya yansıyan haberler gibi koruma iç güdüsüyle bunu dile getiren bir insandır. Kısacası partiler üstü memleket sevdalısı birisidir.
 
Şimdi Elazığ’da belirli grupların trolleriyle anti Nafiz Koca imajı yaratmak isteyenler, sizler 1 iseniz Nafiz Koca 10’dur. 
 
Yaklaşık olarak 1 yıldır bu köşeden yazıyorum. Bir yıl önce olsa Nafiz Koca hakkında kesin net yazılar yazamazdım. Ancak koca bir yılı devirdikten sonra açık bir şekilde söylüyorum ki BU KÖŞEDE BEN ÖZGÜRÜM İSTEDİĞİMİ ÖVDÜĞÜM GİBİ İSTEDİĞİMİ ELEŞTİRİRKEN KİMSE BANA ŞÖYLE YAZ ASLA DEMEDİ. 
 
Nafiz Koca’ya da gazetesi ve kendisi için yandaş diyenler emin olun ki çevrelerinde kendileri için kurdukları havuzun parçası olmadığı için iftira atan gruptur bunlar.
 
Nafiz Koca, belediyenin ve diğer tüm basın maili gönderen kurumların haberlerini eksiksiz yayınlamaktadır! Bu adam karşıt olsa her haberinde inim inim inleterek anti politika güderdi.
 
Ama o gruplar ne yaptı biz babayız biz büyüğüz bizim arkamızda hükümet var diyerek burada bizim borumuz öter dediler. Yok efendim öyle değil işte arkanda hükümette olsa yaptığın yanlışa yanlış diyen insanlar olacak, zaten demokraside buna deniyor. Sana yanlış diyenlere de bunlar AK Parti karşıtı demeyeceksin, bizler parti ayrımı yapmadan yanlış yapanların karşıtıyız sadece.
 
Eğer AK Partinin üyesiysen partinin getirmiş olduğu disipline uymak zorundasın. Bugün 2002 yılından beri AK Parti demek bu ülkede muhafazakar demokrat parti adıyla anılmaktadır. Yani eğer dinini ciddi anlamda yaşayan bir partinin mensubuysan bununda hakkını vereceksin. Bu ülkenin liderinin/liderlerinin elbette takdir edilmeye ihtiyacı vardır ama bu gaz vereceğin anlamına da gelmemeli.
 
Sosyal medya üzerinden büyük AK Parti savunuculuğu yapan kişilerin genel merkezin gönderdiği paraları nerelerde kullandıkları hakkında gelen bilgiler var, bakalım o zaman partinize sadakatinizi yerinize getirmiş misiniz getirmemiş misiniz göreceğiz.
 
Velhasıl kelam bu memlekette bir tane özgür basın var o da Nafiz Koca onu da kimseye yedirtmeyiz.
 
 
Okuyucu Yorumları
Haberler
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
RÜZGÂRA TÜKÜREN KENDİ YÜZÜNE TÜKÜRÜR