178 kişi okudu
Metni Küçült Metni Büyüt Reset
Rektör Demirdağ, "F.Ü Hastanesinde En İyi Hizmeti Vermenin Gayreti İçerisindeyiz"
Rektör Demirdağ FÜ Hastanesinde En İyi Hizmeti Vermenin Gayreti İçerisindeyiz
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesi Hastanesinin son teknoloji cihazlar ve deneyimli sağlık personeli ile Elazığ'a, Bölgeye ve Ülkeye hizmet verdiğini söyledi. 
 
Üniversite Hastanesinin bütün alanlarda en iyi sağlık hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduğunu vurgulayan Rektör Demirdağ, son 6 yılda hastanede büyük yenilikler yaptıklarını kaydetti. 
 
HASTA SAYISI 4'E KATLANDI
 
Üniversite Hastanesinin 2018 yılında 1 Milyon hastaya sağlık hizmeti verdiğini aktaran Rektör Demirdağ, "Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde 2012 yılında hizmet verilen hasta sayısı 350 Bin'di. 2018 yılında ise 1 Milyona yakın hastaya hizmet verdik. Üniversite Hastanesi 1200 yatak kapasitesine kavuştu. Hastalarımızın yarısından fazlası il dışından geliyor. Her gün hastanemizde 15-20 bin arasında insan giriş yapıyor. Hastanemizde ameliyat sayımız ve yatan hasta sayımız 4'e katlandı. Geçtiğimiz yıllarda 40 Bin m2'ye yakın poliklinik ve başhekimlik binası devreye girmişti. Şimdi hematoloji, onkoloji, radyasyon onkoloji bölümleri ilave edilerek hizmet vermeye başladı." 
 
"AMELİYATHANELERİN HEPSİNİ YENİLİYORUZ"
 
Hastane bünyesinde ameliyathanelerin hepsini yenilediklerini vurgulayan Rektör Demirdağ, "Eksi ameliyathanelerin hepsinde tamirat ve tadilat yapıyoruz. Doğumla ilgili servisi genişletiyoruz. Yeni doğan servisinde 12 yatak vardı. Bu sayıyı 52'ye çıkardık. Çocuk yoğun bakımı yoktu. Bu servisimizi hizmete aldık. Radyasyon onkolojisi cihazını hastanemize kazandırdık. Bu cihaz 3 Milyon Avroluk bir cihaz. Kalp Damar cerrahisi ameliyathanesini de sıfırdan yeniledik. 5 tane Organ nakli ameliyathanesi yeni poliklinik içerisinde A klas ameliyathaneyle ilave ettik. Alet edevat konusunda da en üst düzeyde cihazlarımızla hizmet vermekteyiz. Hastanemizdeki tüm birimlerde hizmet noktasında bütün yenilikleri yapmış durumdayız." dedi. 
 
OBEZİTE TEDAVİSİNDE MARKA HALİNE GELDİK
 
Fırat Üniversitesi Hastanesinin obezite tedavisinde marka haline geldiğini ifade eden Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, "Obezite hastalığının tedavisi konusunda ilimiz marka haline geldi. Biz de üniversitemizde mümkün olduğu kadar vatandaşın rahatlıkla ulaşabileceği ve ödeyebileceği rakamlarda tutacak şekilde markalaştık. Bundan dolayı da hekimlerimize ve servis personelimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. 
 
HİZMET PERSONELİ EKSİĞİ İÇİN TALEBİMİZ OLDU
 
Rektör Demirdağ, Fırat Üniversitesi Hastanesinde yaşanan hizmet personeli eksikliği konusunda girişimlerde bulunduklarını aktararak, "Şuanda hekim konusunda bir eksikliğimiz yok. Ancak taşeron yasası çıktıktan sonra hizmet süresi dolan 140 personel emekli oldu. Bunun 90'na yakını hastane personeliydi. Hastaneden emekli olanların çoğunluğu temizlik elemanıydı. Bu açıdan baktığımızda gerçekten hizmette ciddi eksikliklerle karşılaşmak durumunda kalıyoruz. Personel alımıyla ilgili Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı ile görüşmelerimiz oldu. Neticesinde bize yazı geldi. 18 geçici işçi ve 2 teknik eleman alımı yapılmasına izin vermişler. Bu da üniversite geneli için verilen bir rakam. Biz ilgili bakanlıklarımızla tekrar görüşmeler yaptık. Yılbaşından sonra tekrar personel alımı konusunda destek verileceği söylendi. 18 işçi ve 2 teknik eleman için izni alıp ilana çıkacağız." şeklinde konuştu.
 
 
 
13 Kasım 2019 Çarşamba, 15:45
178 kişi okudu
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Rektör Demirdağ FÜ Hastanesinde En İyi Hizmeti Vermenin Gayreti İçerisindeyiz